Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Lukáš a Katka

Lukáš a Katka

Velikost pozemku: 1 393 m2
Typ domu přízemní
Zastavěná plocha domu: 167 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 2 400 000 Kč

Poslední část této etapy bylo zavozit prostor pod deskou. 

Dnešní etapa byla pokládka ztraceného bednění. Jelikož nebyly základy úplně v rovině, našli jsme si výškové rozdíly. Podle toho jsme podsypali suchým betonem (doporučuji základ stáhnout co nejrovneji, ušetříte si hodně práce).

Pro stavbu domu jsme se rozhodli ze dvou důvodu na bytě by jsme se unudili a koupě staršího domu a následná rekonstrukce nás moc nelákala ,finální cena vysoká a nový dům budeme mít podle sebe.

Pozemek máme, tak hurá navrhnout, co tam bude stát. Určitě je potřeba vše pořádně 3x promyslet a neuspěchat nic, čeho by se potom mohlo litovat.S projektem nám pomáhal náš kamarád Projektant a internet. 

Přípojku splaškové kanalizace máme (bohužel přečerpávací tlakovou), jelikož se v trase vedení naší kanalizace nachází plynovod, pod který je nutné jít 40cm níž, takže nám nevychází spád a gravitační kanalizace není tudíž možná.

Elektrickou dočasnou přípojku jsme žádali asi někdy v lednu.

Stavební povolení jsme začali řešit zhruba v listopadu roku 2017, a jelikož jsme nechtěli platit něco okolo 15.000,- za obletání povolení projektantem, šli jsme do toho sami a samozřejmě opět zcela neznalý. Tak jsem si řekl, že se půjdu poradit na stavební úřad, co všechno je potřeba doložit k projektu.

Někdy v říjnu roku 2015 absolutně neseznámeni s touto problematikou, jsme se rozhodli hledat stavební pozemek. Bydlíme v malé obci na Valašsku, kde se zná každý s každým, tak jsme si říkali, že lidé jsou zde fajn a rádi bychom zůstali.

Pro vrtanou studnu jsme se rozhodli z toho důvodu, že napojení na obecní vodovod by bylo buď přes 3 pozemky sousedů a nebo okolo (hodně daleko). Pánové dorazili nejprve k sousedům, kteří taky zároveň staví, kde měli 30 metrový vrt hotov cca za 4 hodiny a další den šli k nám, kde měla být hloubka stejná.