Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Jirka a Katka

Jiří a Katka

Velikost pozemku: 828 m2
Typ domu patrový
Zastavěná plocha domu: 103 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 2 500 000 Kč

Další akce jasné – ještě před opláštěním jsme objednali okna (o těch ale až v dalším článku), takže bylo potřeba připravit špalety. V provedení ekopanelů velmi jednoduché. Okenní otvor je v kontrukci připravený v rozměru a stačí ho „obložit“ kolem dokola 30cm širokými bloky. Vzhledem k tomu, že první várka panelů přišla o něco málo později, dostali jsme jako bonus tyto bloky už „nakrájené“ ze 120cm širokých panelů. Dalo to cca den práce a mohla se montovat okna.

A je to tady, jdeme stavět zdi. Ne že by se mi vzdušný dům nelíbil, ale přeci jen trošku problém s tepelnými ztrátami. :-)

Zdravím všechny. Téměř po roce každovíkendového/dovolenkového stavění a hraní si s dcerou v týdnu, jsem si konečně sedl k PC a našel si trošku času sepsat něco o naší stavbě.

26.-27.4. Beton si vesele tvrdnul. Jako další krok bylo potřeba zasypat a zahutnit mezeru mezi tvarovkami a stávajícím terénem zevnitř budoucí desky. Cca 10cm spára, v některých částech okolo 60cm hloubky. To by jeden neřekl, kolik materiálu se tam vleze. Vše ručně – nabrat z hromady hlínu, navézt, trochu ušlapat, přemlátit ručním pěchem a tak pořád dokola.

Veškeré dokumenty pro schválení stavebního povolení se nám podařilo předat na SÚ 25.3.2014. Vedoucí odboru si vše prohlédl, seznal, že je vše v pořádku a přišlíbil, že stavební povolení dorazí do dvou týdnů. Super, jde se na věc.

Zdravím všechny, zřejmě je na čase se trochu uvést prvním článkem, kde bych "dle požadavků serveru" :) měl popsat, proč jsme se také rozhodli jít do toho.