Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Jiří s Lenkou Zuzankou a Adámkem

Jiří a Lenka

Velikost pozemku: 1 032 m2
Typ domu přízemní
Zastavěná plocha domu: 212 m2
Podlahová plocha domu: 85,5 m2
Plánovaný rozpočet: 2 500 000 Kč

Vnitřní dveře nám sehnal taťka od šikovného Poláka, který nám je zase v komplet rozloženém stavu přivezl až domu. Rozhodli jsme se použít klasické papíráky se skleněnou mléčnou výplní.

Pro kuchyň jsme se rozhodli využít služeb Ikey, nechali jsme si vypracovat návrh a pustili se do toho. Na den, kdy jsme si pro kuchyň do Prahy jeli, nezapomenu nikdy.

Po úspěšném dokončení koupelny, jsme se vrhli na osazení vnitřních parapetů a malování, parapety jsme sehnali v baumaxu v mahagonovém odstínu jako jsou okna, která jsme na pěnu přidělali.

Na řadě je krásná práce, rychlá a která je hodně vidět a to podlahové krytiny.

Jelikož jsme zastánci toho, že finální vzhled by měl trošku vypadat, rozhodli jsme pro obložení koupelny využít profíka, byl nám doporučen od známého, po setkání s ním přímo v koupelně, kde jsme si ujasnili co bychom chtěli, nám nabízel věci, o kterých jsme neměli ani tuchy, dohodli jsme se, že hned jak dokončí rozdělanou zakázku přijde k nám.

Po řádném zatvrdnutí,vysušení a přebroušení anhydritu se nám taťka pustil do výstavby rodinného krbu. Sehnal nám krbou vložku s výměníkem od firmy Kratki, kterou jsme nerezovými trubkami připojili na sopouch připraveného komína a dále v mědi na celkový okruh po RD, připojili jsme přívod vzduchu a začlo vyzdívání :-)

Ihned po položení topení nám bylo od Hasitu přistaveno silo s materiálem Hasit 460. O víkend 27.11.2010 kluci nastoupili, ještě jednou radši celý RD přeměřili, jestli bude vše po zalití schované, udělali jsme pár úprav a mohlo se začít, vše probíhalo perfektně, celých zhruba 132 m2 by bylo za 3h hotových, kdyby nám na poslední 3 m2 nedošel opět v sile materiál, jako při omítání :-)

Další na řadě byla nepříjemná práce a to natřít podlahu penetralem a donatavit protiradonovou ipu. Zhruba 3dny jsme pokládali ipu, přičemž jsem se malinko přiotrávil výparama :-), když bylo hotovo, tak jsme v garáži vybetonovali 3 pomocné pasy do výšky budoucí podlahy. Dále objednali 4kubíky betonu, které jsme nechali vylít do garáže a po pasech jsme beton roztáhli do roviny, zhruba za 2h byla garáž hotova.

Po dokončení sádrokartonových stropů jsme nad vchodem odstranili pár podhledových palubek, aby se mohla protáhnout plastová trubka na vyfoukání čedičové izolace, jak už jsme psali v předchozím článku.

Aby vše bylo rychle a kvalitně provedené a my stačili ještě do zimy nainstalovat podlahové topení a následně zalít podlahu anhydritem, sehnali jsme s pomocí Dektradu dva sádrokartonáře, kteří nám za zhruba 3týdny strop (170m2) udělali.