Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Irena a Zdeněk

Irena a Zdeněk

Velikost pozemku: 1 245 m2
Typ domu neuvedeno
Zastavěná plocha domu: 96 m2
Podlahová plocha domu: 146 m2
Plánovaný rozpočet: 3 700 000 Kč

Jakmile byla odsouhlasená dřevěná konstrukce, dostali jsme konečně rozpočet a termín.

Během zimy jsme měli tolik plánů na zajištění hladké realizace domu, které jsme nechávali na obligátní „dlouhé zimní večery“ s tím, že si vše v klidu a pečlivě připravíme, aby jaro mohlo přijít a nezastihlo nás nepřipravené.

1. prosince se konečně umoudřilo počasí, takže se betonuje strop! Aleluja! Teď už zbývá jen dodělat přípojky, schodiště, zateplit a částečně zasypat.

Vzhledem k tomu, že je konec listopadu (předání díla mělo být nejpozději do konce října – haha) a malinko nás zlobí noční mrazy, betonáž stropu se odkládá na lepší počasí. Snad bude.

Ani mě nenapadlo, že budeme muset stavbu tak moc hlídat. Nejde snad o to, jak stavbu firma provádí (teď se pustili do stěn), ale aby vůbec rostla. 

Jak jsme předpokládali, zdržení začalo už na začátku – porouchal se domluvený bagr a sehnat náhradu takhle narychlo nebylo očividně tak snadné, takže už v úvodu máme týden zpoždění.

Na školení jsme se přihlásili hned na následující středu po veletrhu. Byla jsem zvědavá, jak se budu cítit v domě ze slámy a jak vypadá výroba.

O stavbě vlastního domečku jsme s manželem začali přemýšlet, už když jsme se brali. Náš malý byt ve městě se moc neslučoval s našimi představami o bydlení a hlavně velikostně nám začal být velmi těsný.