Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Hubi1

Bronislav a Petra

Velikost pozemku: 596 m2
Typ domu přízemní
Zastavěná plocha domu: 120 m2
Podlahová plocha domu: 90 m2
Plánovaný rozpočet: 1 800 000 Kč

21. 5. 2016 jsme začali s rodinou v zádech se zděním.

Po napenetrování a nalepení IPY jsem objednal dovoz tvárnic a zároveň pracovníka firmy Ytong na založení stavby.

Na kanalizaci jsem oslovil kamaráda, který s ochotou přijel a položil během půl dne celou vnitřní kanalizaci. Pak jsme konečně začali zasypávat.

Než přijel mix, ještě jsme s pomocí niveláku označili výšku základových pasů. Shruba po třech metrech jsme si zatloukli trubky co zahrada dala o průměru cca 3 cm, na danou výšku základových pasů. Abych nezapomněl, samozřejmě jsme před vylitím položili chráničky na vodu a elektřinu.

Ve středu 6.4. v 10 hodin přijel první mix a akce základy začala. Řidič nám beton hezky naředil, takže to šlo hladce. Padly nám tam všeho všudy tři mixy. Byla to trošku dřina, ale šlo to dobře. Byli jsme tam čtyři plus řidič s domíchávačem. Když beton lehce zavadl, zapíchali jsme do betonu po půl metru roxory, vlastně jsme místo roxorů použili kompozit ARMASTEK, za nás doporučuji, dobře se s ním pracuje. Takže akce základové pasy po čtyřech hodinách u konce a opět jsem byl o něco klidnější :-)

Bohužel, další dny dost pršelo a do pasů nám nateklo bahno z okrajů základů. Museli jsme vše pořádně pročistit a připravit se na finále základové desky.

Na založení ztraceného bednění, které jsme předem připravili, jsem si pozval zedníka, který to s partou dalších dvou lidí měl hotové za necelý den. Dávali dvě vrstvy, tu druhou dali pro jistotu na montážní pěnu.

Jelikož jsme se rozhodli lít základovou desku v kuse i se ztraceným bedněním, pro jistotu jsem do každé tvárnice nalil trochu betonu, aby mi neujeli, při hutnění podkladů. 

Konečně nastal den D.