Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Fanda a Verča

Fanda a Verča

Velikost pozemku: 600 m2
Typ domu patrový
Zastavěná plocha domu: 80 m2
Podlahová plocha domu: 130 m2
Plánovaný rozpočet: 2 000 000 Kč

V březnu 2013 nám konečně přivezli vytoužená, dlouho objednaná okna.
Montáž jsme svěřili odborníkům kvůli záruce, takže jsme konečně mohli založit ruce a jen korigovat práce. Přítel měl navíc (ještě stále) chřipku z náročného zdění příček, takže se to i hodilo.

Po téměř roční pauze a s velkou omluvou se opět pouštím do mapování naší náročné poutě za vysněným domečkem.
V zimě 2012-13 jsme v "teplejších" dnech zvládli udělat příčky a zateplit střechu.

Harmonogram další etapy byl asi takový: Krov nám přivezli několik dní předem, takže byl čas jej naimpregnovat a natřít. Vyskytl se nám ale menší problém s barvou.

Další část dovolené (13.-17.9.) padla na zdění 2.NP. První řadu jsme si po předchozí zkušenosti založili sami. Nebylo na tom nic těžkého, jen to obnášelo dost vážení. Samotné zdění pak šlo jako po másle vzhledem k tomu, že šlo už jen o 3 řady.

Stropy jsme dělali lité, protože jsme měli možnost si od známého půjčit desky na šalování, takže jsme si je nemuseli půjčovat v půjčovně a tedy jsme mohli zase něco ušetřit. V půjčovně jsme si půjčili pouze stojky a trámky. Známý nám dle projektu spočítal přesnou plochu a potřebný materiál (počet stojek, rozměry a počet desek, potřebné trámky), aby vše vyšlo co nejpřesněji (plánek je naskenovaný v galerii). Nakonec jsme ale stejně museli při dvou stranách dořezávat pruhy asi 5 a 10 cm, protože 2,5metrové desky nevycházely přesně.

14.září dopoledne jsme napenetrovali desku, položili hydroizolaci a protiradonovou izolaci a mohli začít zdít. Vybrali jsme si broušenou cihlu Porotherm Profi 30 a zdili jsme na lepidlo pro přesné zdění .

Etapa od prvního kopnutí do země až po zalití desky nám trvala přesně 43 dní. 26. července. Přítel s naším známým, který vlastní bagr, začali kopat základové pasy. Museli jsme se dostat poměrně hluboko, protože na našem pozemku je navážka a tedy jsme se potřebovali dostat na „pevné“ podloží. V zadní části tedy pasy mají do hloubky asi 1,7 metru na zbytku základů je to asi metr.

Dumáním nad podobou našeho domečku jsme (nebo spíše hlavně já) strávili asi půl roku. Přeci jen dům není záležitost na týden a člověk v něm bude fungovat celý život. Prioritou pro nás byla praktičnost a především jednoduchost vzhledem k tomu, že bychom si co nejvíce věcí rádi udělali sami. A pak taky rozměry, protože náš pozemek nemá právě ideální tvar (trojúhelník).

Jako většina párů jsme i my dospěli do okamžiku, kdy jsme se v našem vztahu chtěli někam posunout.  Dvoupokojový byt, který obýváme s mojí sestrou a máme tudíž pro sebe jen jeden pokojíček, nám pomalu začínal být malý, a tak jsme přemýšleli co dál.