Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Čenda a Lenda

Čenda a Lenda

Velikost pozemku: 1 000 m2
Typ domu patrový
Zastavěná plocha domu: 113 m2
Podlahová plocha domu: 147 m2
Plánovaný rozpočet: 2 000 000 Kč

Výběru střešní  krytiny  jsme se věnovali také docela dlouho. Byli jsme na různých stavebních výstavách, v obchodech, projížděli novostavby a jedinou prioritou byla vínová  barva. První volba padla na KM Betu, následně Bramac, Tondach - u té nás odradil v dané barvě moc velký lesk a opět KM Beta, ta nakonec vyhrála. I když při pokládce  jsme občas nadávali, že Tondach by byl možná lepší volba, tašky byly docela omlácené. Ve finále ale nejde nic vidět.

Po dokončení krovu přišlo na řadu betonové schodiště, bude točité, bez podesty. Sami jsme si na něj netroufli, tak jsme opět díky aaa poptávce vybrali jednoho pána z Berouna. Měl letité zkušenosti, rychlé a dobré jednání i cenu :-)

Zhotovení  krovu jsme dali za úkol našemu známému truhláři-tesaři.  Měla to být pro nás spíš odpočinková akce, ale stejně Čenda nevydržel, přiložil ruku k dílu a já vyfásla štětce a barvy .....

V druhé polovině  května 2011 přijel opět maník z Heluzu a udělal nám nahoře rovinu, pro založení prvních cihel v podkroví.

Ve výběru stropu jsme měli jasno už v počátku, kdy se zhotovoval projekt. Rozhodnutí padlo na předpjaté stropní panely a časem jsme jen díky aaa poptávce vybrali firmu. Náš konkurs vyhrála fa. Tema Klášterec, byla nejblíže, měla rychlé a solidní jednání a cena byla taky uspokojivá.

Na zdění jsme se vrhli posledního března, den po založení stavby. Maník z Heluzu doporučil nechat to 24 hodin vytvrdnout. Cihly jsme měli už na pozemku (o tom píši v minulém článku), tak se ta naše stavba může začít konečně červenat :-) Pomáhat nám opět bude náš věrný kamarád, který kdysi slíbil, že s námi ten barák postaví :-)

Začátkem března 2011 nám  konečně začalo počasí přát a my se mohli pustit opět do stavění. Cihly jsme zvolili Heluz STI 30 na pěnu a objednali jsme je již v únoru, kvůli zimní slevě.

Jak jsem psala v minulém článku, desku u garáže jsme dělali první, současně se stavěním ZB u domu. Po vytvrdnutí betonu v ZB u garáže, tam manipulátor hodil 4 radlice hlíny, aby se trošku zvýšilo dno.

Ani né týden po zalití pásů, jsme se vrhli na ztracené bednění. To jsme zakoupili u fa. BEST, zdála se nám dobrá cena, dobré reference a byla i nejblíže u nás. Pod domem jsme použili ZB 40 a u garáže 30.

Začátkem srpna 2010, tedy asi tak 10 dní po zalití pásů u garáže se dobetonovala druhá polovina, pod domem. A koupili jsme ztracené bednění.