Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Aneta a Jirka

Aneta a Jirka

V půlce dubna jsme přivezli ztracené bednění (ZB 40). Pustili jsme se do práce…dost jsme nahlíželi do projektu, měřili, počítali, natahovali provázky apod. A hned tu byl problém. Kde se stala chyba, nevíme, každopádně jsme museli vzít do ruky krumpáč a lopaty a museli jsme ukopávat zeminu, aby šlo ztracené bednění položit. Měli jsme jaksi špatně vybagrováno :) … no sranda :) Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.  

Už jsme chtěli začít bez stavebního povolení, nakonec  těsně před víkendem, kdy jsme chtěli začít, zavolala paní ze stavebního úřadu a sdělila nám, že si můžeme přijet pro povolení. ..máme ho…hurá :) Chtěli jsme si zajet vyvěsit ho na bránu, ovšem došlo nám, že náš domeček je do 150m2 a tak se jedná pouze o ohlášku. Tudíž žádný vyvěšený papír nemáme :) Nevadí.

Konečně máme projekt našeho vysněného domečku :o). Typový projekt nás stál celkem 43.400,-Kč a obsahuje stavební a statické výkresy a technickou zprávu, výkresy instalací vody, kanalizace, topení na plyn a elektro včetně technických zpráv s vyvedením přípojek inženýrských sítí a dále požární zprávu domu a průkaz energetické náročnosti objektu (energetický štítek).

Kolik nás prozatím vyšla příprava na stavbu?

Pro bydlení v domečku jsme již byli rozhodnuti téměř od začátku, co jsme s Jirkou spolu. Prozatím bydlíme společně v bytě 3+1, který Jirka dostal. Z tohoto důvodu jsme opravdu neváhali, navíc když se nám naskytl pozemek od dědy. Nebylo co řešit a my se začali těšit, až budeme mít co na práci:-)