Betonování základových pásů

Příspěvek stavebníka

Konečně beton. Po úspěšném vykopání pásů a velmi pracném začištění jsem si dal chvíli pauzu.

Dva dny jsem si šel odpočinout do práce a pak opět hurá na stavbu. Prodloužený víkend se musí využít na maximum.

25. 10. 2019 nám dovezli na stavbu štěrk na podsyp základových pásů. Pak ještě koupit pásek. A hurá zpátky na stavbu. Jenomže místo na stavbu jsem se musel stavit do práce na chvíli a najednou to byl celý den.

V sobotu jsem se s partnerkou pustil do práce. Ráno jsme udělali prostupy na vodu a odpady a pak jseme trávili zbytek dne u lopaty a štěrku hezky na sluníčku. Nezdá se to, ale do pásů padlo přes 3 tuny štěrku 16/32. Večer jsem se zmohl akorát na rozmotání a upevnění zemnícího pásku. V tu chvíli vznikl další problém, chybělo mi cca 10 m. A bohužel jsem ho ten den už nikde nesehnal.

Neděle byla velmi náročná. Musel jsem si nachystat kamení do základů. Ono se to nezdá ale byla to fakt dřina to navozit v kolečkách z jednoho konce zahrady k budoucímu domu (první okamžik kdy jsem začal proklínat velikost zahrady). Naštěstí mi pomohl kamarád, tak partnerka zajišťovala pouze catering. Večer bylo hotovo. Proběhl ještě rychlý telefon s dozorem (stavbyvedoucím) a bylo mi doporučeno, ať dám ještě do základů kari sít.

V neděli jsem teda ještě jel k rodičům na barák pro kari sítě.

V pondělí jsem si je nařezal, odvezl na stavbu, umístil a zdrátoval. Další problém - opět chybělo cca 10 m délky. Začal jsem mít paniku, jelikož mi měli následující den dovézt beton a já to neměl nachystané. V úterý honem ráno zajet koupit kari sítě a další zemnící pásek. Super, povedlo se a v úterý kolem 12 hod sem byl nachystaný a už čekal na beton - ten byl domluvený na 14 hod.

O půl druhé pomalu začali přijíždět kamarádi na pomoc (díky bohu za ně) lehce před druhou mi volají z betonárky, že pumpa ve 2 hodiny nebude, že až tak ve 3, nevadí počkáme (v tu chvíli mi nedošlo, že se měnil čas a bude brzo tma). Před 3. dojel beton a hurá do toho. Šo to rychle (pumpa je drahá, ale fakt to usnadní práci). Padlo 16 m3 betonu, sakra další problém chybí mi tak 2 m3. Domluveno s betonárkou, že ho dovezou. Pumpa už odjela - už nebyla potřeba.

No, poslední 2 m3 se dělalo už za tmy. Celou dobu jsem si hlídal rovinu, ale teď už to nešlo, nic jsme skoro neviděli. Nicměné hotovo a v 8 večer už jsem byl ve sprše.

Dnes, 31.10.2019, dovezli ZB a poprvé jsem viděl základové pásy vylité za světla - úžasný hřejivý pocit. V té kose co bylo dnes ráno to hodně pomohlo.

A zítra? Opět dovolená, jsem domluvený, že založíme první řadu bednění. 

 

Fotogalerie

Betonování základových pásů
Betonování základových pásů
Betonování základových pásů
Betonování základových pásů
Betonování základových pásů
Betonování základových pásů
Betonování základových pásů
Betonování základových pásů
Betonování základových pásů
Betonování základových pásů
Základové pásy + studna
Předchozí článek autora
29.10.2019 07:00 6254 zhlédnutí
Základové pásy + studna
Tak po týdnu opět hlášení o tom jak to pokročilo na staveništi. Teď už se to totiž dá nazvat...
Základové pásy a jejich betonování
Následujicí článek autora
24.11.2019 07:00 3903 zhlédnutí
Základové pásy a jejich betonování
Tak po delší odmlce hlášení :) Posledních několik dní to bylo ve znamení toho, že jak byl...

Stavební etapa: příprava a betonování základových pásů

Název položky Cena
Kari sítě nákup 3 500 Kč
zemnící pásek 2x 1 600 Kč
beton s pumpou 43 000 Kč
makadam 1 600 Kč
ZB 24 000 Kč
Celkem 73 700 Kč