Základové pásy + studna

Příspěvek stavebníka

Tak po týdnu opět hlášení o tom jak to pokročilo na staveništi. Teď už se to totiž dá nazvat staveništěm.

Tenhle týden byl poměrně logistický náročný.

V úterý mi přijeli zaměřit stavbu. Původně to mělo být tak na hodinku až dvě a ono ejhle, trvalo to skoro 4 hodiny. Musím však podotknout, že se rovnou stavěly lavičky. To probíhalo poměrně v pohodě, celkem čistá práce.

Ve čtvrtek mi na stavbu přijela firma vykopat studnu. Tady musím smeknout před perfektním přístupem a provedením prací. Kupodivu se to obešlo i bez větších komplikací, teda až na jednu, a to je moje slavná příjezdová cesta. Bohužel, soused má u plotu nějaké stromy a náklaďák s bagrem kolem toho nemohl projet. Souded je však skvělý a vůbec mu nevadilo, že jsme mu v rychlosti pořezali poměrně dost větví. Pak už slo vše krásně. Chlapík s bagristou odjeli cca za 2 hodinky a já měl na oplátku za to krásnou novou studnu.

Krásná práce, vůbec jsem se nazašpinil a ani nechtěli s ničím pomoct, ani catering nepotřebovali :-D

A pak příšel víkend, kterého jsem se nemohl dočkat. V sobotu během dne jsme s tatíkem překreslil základové pásy na zem. Vypadá to jednoduše na videu a v obrázcích, nicméně to zabralo celé odpoledne. Pak už jsem jen doufal, že nebude pršet a ráno to bude na příjezd bagru.

Bagrista opět skvělý. Čekal jsem, že při neděli si přispí a přijede o trošku později, než jsme se domluvili. Mně by to i celkem bodlo, protože při sobotním zapíjení toho, že už se na stavbě něco děje, jsem byl při neděli zmačkaný jak Rudý Právo.

Zkoukl situaci, trošku si brbral pod vousy že to musí tak a tak a že přeházet to tam a tak... Zkrátka jsem mu  moc nerozuměl a doufal jsem, že nebudu muset dokopávat, ale jen začišťovat.

Ukecal jsem ho aspoň na kafe, ať se stihnu trošku rozkoukat, v 9 už jsme byli na značkách. Chlapík super, udělal to dokonale, že jsem jen začišťoval lopatou a hlídal hloubku, krásná práce. Do toho mi ještě dal kontakty na lidi z okolí, kteří by mi mohli pomoct s pracemi. Fakt super.

No a ve 3 hodiny bylo hotovo. Teď už jen stavbyvedoucí to zkontroluje, já si nachystám kameny a roztáhnu zemnící pásek a připravím prostupy a hurá, můžu betonovat.

Fotogalerie

Základové pásy + studna
Základové pásy + studna
Základové pásy + studna
Základové pásy + studna
Základové pásy + studna
Skrývka aneb Srovnání terénu
Předchozí článek autora
16.10.2019 07:00 3327 zhlédnutí
Skrývka aneb Srovnání terénu
Tak a je to tady. Po velmi dlouhých peripetiích a konečného získání stavebního povolení jsme se...
Betonování základových pásů
Následujicí článek autora
05.11.2019 07:00 4014 zhlédnutí
Betonování základových pásů
Konečně beton. Po úspěšném vykopání pásů a velmi pracném začištění jsem si dal chvíli pauzu.

Stavební etapa:

Název položky Cena
Bagr 6 000 Kč
studna 22 000 Kč
vyměření stavby 2 500 Kč
Celkem 30 500 Kč

2 komentáře

Vladimír a Deni
napsal(a) Vladimír a Deni/31. říj 2019 11:33

Hloubka studny je 5 m (vodní sloupec je tam v tuhle chvíli cca 2.5 m), průměr je 1 m. Je to Olomoucký kraj a studna byla kupodivu nejlehčí na sehnání, několik místních mi doporučilo firmu z Liboše (vesnice pod kterou patřím). Studny Loutocký - akorát do té studny není započítaný projekt studny a běhání + 10.000. Super domluva byla a majitel firmy i jeho žena velmi ochotní a vstřícní, vzhledem k tomu, že to ke mě měli kousek tak mě vzali i dřív, jinak jsou časově dost vytížení.

Odkaz Komentáře
M & Z
napsal(a) M Z/30. říj 2019 16:01

To je krásná cena za kopanou studnu. Můžu se zeptat na hloubku/průměr, a případně alespoň okres kde bylo realizováno? Bylo těžké najít firmu, která by zhotovila klasickou kopanou studnu za pomocí techniky?

Odkaz Komentáře