Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Zaměření domu a stavba laviček

Zdravím všechny stavebníky, jelikož je stavební povolení stále v nedohlednu a počasí si v posledních dnech žádá nějakou akci, rozhodli jsme se, že zaměříme dům a postavíme lavičky.

Všemu předcházelo kontaktování projektanta, jestli nemá ve svých kontaktech ověřeného geodeta. Tentýž den večer jsem obdržel kontakt na geodeta, kterému jsem se následující den ozval s dotazem, jak je na tom s časem. Domluvili jsme se předběžně na další týden. Následující den mi geodet volal s potvrzením termínu a informoval mne, co mám zajistit pro hladký průběh zaměření.

Potřebný materiál:

Lať 1m - 16ks
Deska 1m - 8ks
Kolíky 0,5m - 3ks (vytýčení 1 hranice pozemku)
Vruty do dřeva
AKU šroubovák
Kladivo

Ke konci týdne jsem se zastavil nakoupit potřebný materiál. V hobby marketu jsem sehnal vše potřebné, jen délky desek a latí byly buď 2 nebo 3 metry, takže jsem si je nechal v obchodě rovnou nařezat na délku 1m (když je to zdarma, tak proč toho nevyužít).

Abychom si ušetřili trápení se zatloukáním latí do země, rozhodli jsme se je na jedné straně seříznout do špičky pomocí přímočaré pily.

Všechen materiál a vybavení jsem si v pondělí 9.4. 2018 už vezl s sebou do práce, abych se nemusel vracet domů, jelikož jsme byli domluveni hned po práci na 17:00.

Přijel jsem trochu s předstihem, abych nanosil materiál na pozemek (stále nemáme sjezd na pozemek, takže jsem nechal auto u souseda a přes jeho pozemek materiál nanosil).
Aby nám to šlo lépe od ruky, domluvil jsem se s kamáradem Martinem, aby nám při vytyčování pomohl.

Geodet přijel přesně na čas a bez zbytečných řečí se začalo zaměřovat. Jako první věc jsem ho požádal, aby zkontroloval již oplocené hranice pozemku. Jak se dalo čekat z každé strany nám sousedé vzali cca 30cm (na délce 35m už to nějaký m2 hodí). Na druhou stranu už máme postavené ploty, ikdyž v nevzhledném stavu.

Následně jsme zaměřili a vytýčili všechny 4 rohy budoucího domu pomocí kolíků. Dále jsme zatloukli do země u každého kolíku ve vzdálenosti zhruba 3m latě, které byly cca 70-80cm od sebe. Na jedné lavičce se vyznačila nula a od té jsme přenášeli výšku na ostatní lavičky. Takto jsme si vyznačili na všech latích výšku a mohli se navrtat desky. Na relativně rovném pozemku máme převýšení cca 60cm. Po sestavení laviček jsme přenesli rohy na lavičky.

Nad zaměřením není potřeba si nějak lámat hlavu, geodet vás bude navádět, podle toho co zrovna potřebuje. Zaměření a stavba laviček trvala cca 2,5 hodiny (ideálně jako my ve 2 lidech + geodet, sám s geodetem by to trvalo jistě déle).

V dalším článku se budu věnovat stavbě zahradního domku s kůlnou.

 

Náklady

Název položky Cena
Geodet 3 000 Kč
Hranolek na vytýčení hranice 87 Kč
Vruty do dřeva 25 Kč
Deska šalovací smrk/jedle 336 Kč
Lať smrk/jedle 216 Kč
Celkem 3 664 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Tomáš a Katka

Tomáš

Věk: 23
Koníčky: IT, technologie, auta
Zaměstnání: IT specialista

Katka

Věk: 24
Zaměstnání: Operátor

Detaily domu

Kraj: Moravskoslezský
Velikost pozemku: 1 152 m2
Zastavěná plocha domu: 167 m2
Podlahová plocha domu: 139 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 850 000 Kč
Celkem prostavěno: 515 275 Kč

Související články

Výkop

Výkop
No, počasí se již umoudřilo, a je tak akorát, aby se začalo něco dít. Stavební povolení jsem měl již v lednu 2018 v ruce a čekalo se pořád až bude…

Zaměřění + oplocení

Zaměřění + oplocení
Zdravím stavaře po dvoumesíční odmlce. Po dlouhé době přijeli geodeti, kteří měli zaměřeno raz dva, tak nás čekalo navštívit obec s tím, že přes náš pozemek vede jejich cesta s…

Geodet a geodet amatér

Geodet a geodet amatér
Dnes byl další perný den, ráno jsem zajel do hornbachu nakoupit nějaký materiál na lavičky - latě, vruty atd... a vyrazil na pozemek. Tam už na mě čekal domluvený geodet. Prošli…

Diskuzní fórum

    • Opěrná zídka
    • Jde mi spíše o to, jestli ty 3 řady 20 ZB vydrží tlak patky z pergoly. Druhá strana pergoly...
    • Autor nedeto | 24. zář 2018 09:12