Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Konečně jsme začali!

Po skoro 2 letech od koupení pozemku jsme kopli do země. 

1. den jsme začali skrývkou ornice, takže na 8 hod přijel domluvený traktorbagr a začal bagrovat vjezd. Na 8:30 přijela tatra se štěrkem, který měl přijít na zpěvnění vzjezdu. Nicméně než stihl bagr odebrat skrývku z vjezdu, tak mu praskla nějaká hadička a bagr přestal fungovat. To bylo asi 7:45 a než přijel technik s novou hadičkou a bagr opravil, bylo 11:30.  Tím jsme nabrali solidní skluz. Po odebrání veškeré skýrvky začal výkop sklepa. Mezitím přijela ještě jedna tatra štěrku. A kolem 16 hod technika odjela.

2. den přijel velký pásový bagr s kubíkovou lžící a pokračoval ve výkopu sklepa. Hloubka sklepa je cca 1,10 - 1,60 m. Výkop byl hotový za dopoledne. Mezitím jsme ještě nechali přívézt další tatru jemnějšího štěrku. 12:30 přijel geodet  a zaměřil rohy budoucího domu.

3. den byl objednaný malý pasový bagřík na výkop základových pásů, které jsme hned ráno vytičili vápnem. Bagrování začalo cca v 8 hod a skončilo 18 hod. Samotné vybagrování pásů by ani tak nezabralo celý den, ale bagr ještě musel do pásu "naházet" celé betonové sloupy z elektrického vedení. Potom bylo ještě potřeba položit a nasponkovat zemnící pásek.

4. den konečně došlo na zalévání pásů. Den dopředu jsme objednali jeden mix (5 kubíků), s tím že zbytek uvidíme jakt o vyjde. Mix dorazil hned po ránu a i bez pumpy parádně vylil pásy. Poté jsme objednali další 2 mixy (5 + 4  kubíky). Ještě ten den jsme zapíchali do pásů roxory a prozatím je hotovo.

 

 

Náklady

Název položky Cena
Geodet 2 500 Kč
Beton 23 000 Kč
Bagrování vč. dopravy štěrku 35 000 Kč
Práce zedníka 7 000 Kč
Celkem 67 500 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Veronika a Ondřej

Verča

Věk: 27

Ondra

Věk: 27
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Olomoucký
Velikost pozemku: 1 080 m2
Zastavěná plocha domu: 85 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 088 561 Kč

Související články

Zemní práce

Zemní práce
Varování předem: Když jsem si myslel, že jako lékař s minimem času a minimem přátel co mají čas, budu schopen si dělat hodně věcí sám, tak jsem se děsivě, ale…

Základové pásy

Základové pásy
Zdravím všechny stavebníky, po nekonečném čekání na vyjádření všech možných i nemožných úřadů, dodání dodatečně vyžádaných dokumentů na stavební úřad, jsme se dočkali vydání stavebního povolení.

Odpovědi na nejčastější otázky o pěnovém skle

Odpovědi na nejčastější otázky o pěnovém skle
Pěnové sklo je moderní izolační materiál základových desek, který se vyrábí z rozdrceného skla. Není divu, že se na našem webu množí dotazy ohledně jeho vlastností, použití atd. Zpracovali jsme tedy…

Diskuzní fórum

    • Opěrná zídka
    • Jde mi spíše o to, jestli ty 3 řady 20 ZB vydrží tlak patky z pergoly. Druhá strana pergoly...
    • Autor nedeto | 24. zář 2018 09:12