Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Základová deska

Stavební povolení už bylo na spadnutí a čekali jsme již posledních pár dní, aby vstoupilo v platnost.

Paní z úřadu řekla, že prozatím můžeme udělat skrývku. Na nic jsme nečekali a z místního JZD se domluvilo JCB na strhnutí zeminy cca 25cm.

Stavební povolení nám naskočilo 7.9. ve čtvrtek a hned v pátek odpoledne jsme začali sami zaměřovat a lavičkovat. Zabralo nám to celé odpoledne, ale nakonec jsme měli zaměřenou základovou desku pro výkop pasů. Ve chvíli kdy jsme natáhli provázky tak jsme si uvědomili jaký máme sešup na relativně rovném pozemku.

V sobotu přijel domluvený bagr a v 8 ráno se začalo kopat. Dle projektu jsme měli pasy široké 60 cm a bagrista byl poměrně překvapen, že pro rodinný domek je to zbytečné. Nicméně jsme se drželi projektu. Hloubku jsme si hlídali dřevěným křížem přes nivelák. Práce odsejpala pěkně od ruky, teda od lopaty a ve 4 hodiny jsme měli vybagrováno a začištěné pasy.

Druhý den jsme šli pokládat zemnící pásek + průchody (voda. el. + něco navíc). Položení zemnících pásku byla snad nejhorší věc z celé základové desky. V neděli odpoledne nám začalo pomalu poprchat a já se děsil nejhoršího, že budeme mít pasy plné vody do úterý.

V pondělí kontrola, jak jsme na tom, a vody bylo minimum. Vypadalo to nadějně, jenže odpoledne se hustě rozpršelo a pršelo i celé úterý.

Dvě hodiny před betonáží jsme začali odčerpávat pár set litrů vody. Pumpa s domíchávačem dorazila kolem 12h a šlo se na to. Za 2 hodiny byly pasy vylity a padlo na ně celkem 30kubíku betonu.

Ve středu dorazilo ztracené bednění a my začali připravovat pro pokládku první řady. Bohužel počasí nám opravdu moc nepřálo a než jsme vystavěli ZB, tak nám to zabralo 10dní a spousta promočeného oblečení. Nakonec jsme ZB začali zalévat pumpou 26.9. což bylo úterý a padlo do něj 12,5 kubíku betonu. Během týdne jsem zajistil štěrk a suť pro pěchování zakladovky. V sobotu dorazil traktorbagr a začali jsme hutnit desku a pokládat ležatou kanalizaci. Vše jsme zvládli za víkend a počasí nám přálo, konečně nepršelo.

5.10. jsme dovezli kari sítě a už se připravovala závěrečná betonáž. O víkendu jsme vše vyvázali a připravili a v úterý 10.10. přišlo velké finále. Konečně zalévání desky a co se nestalo, zase pršelo :D. Do poslední části padlo celkem 43 kubíku betonu a tím se uzavřela kapitola základová deska.

Celou základovou desku jsem převážně dělal s ženou a tchánem. Na pokládku ležaté kanalizace dorazil kamarád a sem tam se někdo otočil na chvíli přidat ruku k dílu.

Negativa: neustále jsme byli mokří a od bláta

Pozitiva: nemusel jsem se starat o beton - krásně zrál

 

Náklady

Název položky Cena
220m2 základové desky 249 000 Kč
Celkem 249 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

2 komentáře

  • Odkaz Komentáře Kvapipet neděle, 11 březen 2018 20:45 napsal(a) Kvapipet

    Ahoj, dekuji. ZB prvni radu jsme usazovali do vodovahy do betonu a zbytek jsme penili na penu. Byla tam nejaka pevnost proti rozhozeni pri betonovani. Rovina byla taky dobra. Kdyby dalsi dotaz, tak zodpovim.

  • Odkaz Komentáře Honza neděle, 11 březen 2018 09:25 napsal(a) Honza

    Zdravím, krásná práce!. Chtěl bych se zeptat jak jste vyrovnávali nerovnosti v řadádch ztraceného bednění? Na fotkách vidím že asi pěnou, je to tak? Děkuji

Kvapipet

Petr

Věk: 30
Koníčky: detektor kovu
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Pardubický
Velikost pozemku: 1 033 m2
Zastavěná plocha domu: 220 m2
Podlahová plocha domu: 185 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 640 000 Kč

Související články

Základy a deska

Základy a deska
Po zimním povolování na úřadech konečně kopeme (polovina dubna). Výkop jsme uspíšili o měsíc vzhledem k počasí, kdy sucho hrálo do karet. Sejmutí ornice a zářez do svahu šikovný bagrista…

Od pasů po desku

Od pasů po desku
Po zalití pasů jsme se mohli dát opět do práce a začít tvořit desku. Jakmile ze stavebnin dovezli ztracené bednění, tak nastoupila opět milá ruční práce a všechny tvarovky jsem…

Základová deska + terasa

Základová deska + terasa
Po zatvrdnutí betonových pasů jsem domluvil 2 kamarády na založení ztraceného bednění. Nejdříve jsme si zaměřili výšku betonu pomocí niveláku. Beton byl hodně rovný, protože jsme si na to při…

Diskuzní fórum