Betonování základových pasů

Příspěvek stavebníka

V úterý 12.9. bylo v plánu betonování pasů. Noc předtím jsme s Mirkou skončili za tmy, zmrzlí a promočení. Následoval přesun na byt na rychlé přespání a brzy ráno zpět. Noc to i tak byla dlouhá, protože kdy jindy má celou noc vydatně pršet, než před betonováním vykopaných děr v zemi.

Ráno přišla nejprve na řadu kontrola stavu na staveništi. Naštěstí se nic extra nesesunulo a vody v pasech taky moc nebylo. Obchodní zástupce chtěl telefonicky potvrdit, jestli se jeho domíchávače ke stavbě dostanou. Vím já, co je takový stroj schopen vyjet? Ale samozřejmě byla má odpověď kladná, ono na tomhle pozemku stačí i rosa a mimo cestu má problém každý stroj kromě traktoru.

V 7 hodin tedy jako první přijela stará Tatra 148, která by měla vyjet snad kamkoli, ale řidič nás ujistil, že ostatní auta to zmáknou a sám se našteloval hned od cesty. Další velký 9. kubíkový mix ale ze zadní strany pozemku až k pasu nedocouval a navíc rozvrtal půl zahrady. Naštěstí není pozemek oplocený a mohl tedy projet z vrchní strany a vzít to těsně kolem výkopu a mohlo se pokračovat.

Nakonec se dopočítalo množství pro třetí zavážku a pasy byly hotové, celkem 23m3. Vlastně se množství moc dobře neodhadlo a máme několikrát předimenzovaný základ pro komín a taky pro patky pro přístřešek, ale od toho tam ty díry byly vykopané, aby bylo možné přebytečný beton někam udat. 

Více informací a fotek na našem blogu navodynavody.cz.

Fotogalerie

Betonování základových pasů
Betonování základových pasů
Betonování základových pasů
Betonování základových pasů
Betonování základových pasů
Betonování základových pasů
Odvoz přebytečné hlíny
Předchozí článek autora
27.02.2018 07:55 3669 zhlédnutí
První kopnutí, skrývka a příprava základové spáry
Takže hned ten den, tedy 6.9.2017, kdy vešla v platnost VPS, byl domluvený...
Založení, vyzdění ZB a položení kanalizace
Následujicí článek autora
12.03.2018 11:15 5718 zhlédnutí
Založení, vyzdění ZB a položení kanalizace
Hned, jak oba zedníci mohli, a po vyznačení rohů pro založení od...

Stavební etapa: příprava a betonování základových pásů

Název položky Cena
Beton C16/20 - 23m3 46 605 Kč
Celkem 46 605 Kč