Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Základová deska

Pozemek je náš a nastal čas na projekt. Prošli jsme několik domů, výstav, inspirace z internetu a zhruba jsme věděli co přesně chceme a začalo kreslení, úpravy, změny. Výsledek byl poslán projektantovi, se kterým proběhlo několik schůzek a dořešení detailů. Tímto mu děkuji za vytvoření a přeměnu projektu ve stavební povolení.

Jelikož stavíme ve svahu, tak bylo hodně bagrování, ale ještě než se začalo, problém... den před domluveným termínem informace, že bagrista nepřijede!!!!! Což mě opravdu hodně naštvalo(domluveno měsíc dopředu), tak se hledalo jinde, začalo se tedy asi o měsíc později, než jsem našel jiného, ale nakonec je vše hotovo.

Příjezd geodeta, zaměření a jdeme na základové pasy. Položení zemnícího pásu a připravit prostupy pro kanalizaci, přívod pro krb, ostatní sítě připraveno. Objednal jsem beton, včetně pumpy a šlo se na zalití, celkem 24m3 betonu a hotovo za hodinku. Opět povolán geodet pro přesné zaměření domu.

Myslím, že fyzicky nejtěžší bylo ztracené bednění, vozili jsme celou paletu, ve stavebninách ještěrkou a na stavbě každou pěkně do ruky a roznosit po pasech. Měli jsme jen dvě řady, ale i tak to bylo znát. Kanalizace byla oddech, když nepočítám občasné kopání, ale vždy znělo "To dáš". Tímto bych chtěl poděkovat za pomoc a podporu rodiny.

Další etapou bylo zavezení zeminou, hutnit, hutnit, štěrk a opět hutnit. Kari sítě, pěkně provázat a hotovo. Konečnou fází bylo rozhodnutí, zda šalování extrudovaný polystyren a nebo klasika(prkna/OSB), jelikož budu potřebovat šalovat věnec, tak budu dávat OSB desky a také napojení izolace na desce bude lepší. Tato varianta je větší pracnost, ale byla to oddechová práce. Vše připravené a objednán beton a pumpa, celkem padlo přes 40m3 betonu.

Na tuto závěrečnou akci kromě rodiny přišli kamarádi(Bořek stavitel Slávek, kolega Dušíno, soused(stavbyvedoucí:-))))), tímto jim děkuji, protože vše proběhlo dobře a deska hotová. Necháme vše pořádně uzrát a jdeme na další fázi a to je obvodové nosné zdivo, což je další výzva...

 

Náklady

Název položky Cena
Základová deska celkem 195 000 Kč
Celkem 195 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

7 komentáře

 • Odkaz Komentáře Majkííí a Kačka úterý, 20 březen 2018 07:14 napsal(a) Majkííí a Kačka

  Na šalování OSB desek jsem použil zatloukací hmoždinky 6x60:
  https://www.kukacka.cz/hmozdinka-nh-6x-60mm-50ks/_dscnt/1221045880649046

  Případně 6x80 nebo 8x80 záleží na zatížení.

  Znovu použití u nich moc nefunguje.
  Většinou jsou po vytažení zdeformované.

  Zdravím Jirku a dík :-)

 • Odkaz Komentáře Jirka a Lucka pondělí, 19 březen 2018 21:20 napsal(a) Jirka a Lucka

  Budou to stejné jak píšete, ale jelikož jsem šaloval vnitřní část věnce a vyzkoušel jsem to nejdříve na kousku a drží to dobře. Chtěl jsem to vyšroubovat a použít znovu, včetně desek. Dával jsem je po 0,5m. Jelikož jsem měl výšku desky 20cm, tak je to opravdu tlak, tak raději pořádně. Snad napíše Majkííí a přidá názor, jeho stránky jsou super a má přehled, tímto ho zdravím⯑

 • Odkaz Komentáře Daniel T. pondělí, 19 březen 2018 20:45 napsal(a) Daniel T.

  Nevím, zda funguje odkaz. Ale dle názvu myslíte ty natloukací hmoždinky, které se používají při sádrokartonech na UD profily?
  Nebo jsou nějaké spešl.

  Děkuji

 • Odkaz Komentáře Daniel T. pondělí, 19 březen 2018 20:38 napsal(a) Daniel T.

  Dobrý den, myslíte na stavbu věnce nebo obecně při šalování používat tyto? Viz.odkaz https://www.google.cz/search?q=zatloukac%C3%AD+hmo%C5%BEdinky&oq=zatloukac%C3%AD+hmo%C5%BEdinky&aqs=chrome..69i57j0l5.10205j0j8&sourceid=chrome&ie=UTF-8 Zda to opravdu něco udrží případně po jaké vzdálenosti.

  Děkuji

 • Odkaz Komentáře Majkííí a Kačka pondělí, 19 březen 2018 13:15 napsal(a) Majkííí a Kačka

  Většinou se na to používají zatloukací hmoždinky, ale nemám nic proti jiným řešením.

 • Odkaz Komentáře Jirka a Lucka neděle, 18 březen 2018 10:33 napsal(a) Jirka a Lucka

  Osb desky jsem přichytil pomocí turbošroubů, které jsem opětovně využil včetně desek i na věnec.

 • Odkaz Komentáře Patrik a Marcelka sobota, 17 březen 2018 13:45 napsal(a) Patrik a Marcelka

  Zdravím,
  pěkná práce :-) Mám na Vás dotaz - čím jste přichytil OSB k bednění ? Děkuji za odpověď a ať jde stavba od ruky

Jirka a Lucka

Jirka

Věk: 39

Lucka

Věk: 39
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 1 900 m2
Zastavěná plocha domu: 205 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: neuvedeno
Celkem prostavěno: 695 500 Kč

Související články

HTÚ + Základová deska

HTÚ + Základová deska
Začátkem března 2018 se počasí umoudřilo, mrazy skončily, tak jsme se dali do příprav se zahájením stavby. Domluvil jsem geodeta, bagr, vzal si dovolenou a šlo se na to.

Odpovědi na nejčastější otázky o pěnovém skle

Odpovědi na nejčastější otázky o pěnovém skle
Pěnové sklo je moderní izolační materiál základových desek, který se vyrábí z rozdrceného skla. Není divu, že se na našem webu množí dotazy ohledně jeho vlastností, použití atd. Zpracovali jsme tedy…

Základy a deska

Základy a deska
Po zimním povolování na úřadech konečně kopeme (polovina dubna). Výkop jsme uspíšili o měsíc vzhledem k počasí, kdy sucho hrálo do karet. Sejmutí ornice a zářez do svahu šikovný bagrista…

Diskuzní fórum

  • Opěrná zídka
  • Jde mi spíše o to, jestli ty 3 řady 20 ZB vydrží tlak patky z pergoly. Druhá strana pergoly...
  • Autor nedeto | 24. zář 2018 09:12