Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Naše základová deska

Zdravím všechny stavebníky. Tak stavba po dlouhém vyřizovaní v bance konečně započala, od prvního kopnutí uplynulo 19 dnů a deska je hotová. Počasí nám docela přálo.

Po vykopání jsem položil zemnící pásek, který jsem kvůli lepšímu uzemnění dal do hlíny pod základy, pak nasázel kamení a mohlo se zavolat do betonárky, ať začnou jezdit. Do základů padlo asi 22 m3 betonu. A do toho 8 tun krásného lomového kamene.

6 den se mohlo jít pokládat ztracené bednění, roxory jsem pro jistotu poctivě svařil k sobě a mohlo se jít betonovat. Po domluvě v betonárce mi poradili, ať si raději zaplatím delší prostoj domíchávače a neberu si pumpu (ušetřených 7 tisíc) sice trochu víc práce s korýtkem, ale šlo to(velká ochota řidiče domíchávače). Ztracené bednění asi 10 m3 betonu.

Po vybetonováni jsme to nechali 5 dnů odpočinout a pak se mohlo začít, objednal se makadam, nakoupili jsme trubky a začalo se. Nejdříve se uklidila přebytečná hlína, pak se to zhutnilo a pak vykopal bagr pasy na odpad, po zapojení odpadu a vyzkoušení těsnosti se obsypalo pískem, zaházela hlínou a ještě jednou opatrně hutnilo a mohl se začít navážet makadam, který se rozhrnul bagrem a hutnil.

Další den se začly navážet kry sítě a začal lepit extrudovaný polystyren jako šalung, který se pro jistotu zapřel a mohlo se jít betonovat. Chlap z betonárky mi řekl, jak přijeli s betonem, že je příště lepší pod makadam dát folii, aby beton neztrácel tak rychle vodu a že je pak kvalitnější základová deska, příště už vím :-).

Pak jsem ještě rychle omotal odpadní trubky papírem, ať je pak můžu přesně výškově osadit a šlo se betonovat. Na vyrovnání jsem použil 2 m odpadní trubku, kraje vyplnit polystyrenem proti vnikání betonu dovnitř, a kterou jsem připevnil k tyčkám a na kterou jsem ještě upevnil vodní váhu (vychvaloval si to tady na fóru jeden stavebník ). Musím zcela určitě potvrdit super pomoc. Deska rovná, 19 m3 betonu, úplně přesně jsem to spočítal. Deska je hotova!

A další etapa je za námi. :-)

Celková cena desky svépomocí je 155.000 Kč. Deska má 15*10 metru.

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

6 komentáře

 • Odkaz Komentáře Mirek a Silva středa, 07 říjen 2015 07:14 napsal(a) Mirek a Silva

  Dobry den nas projektant je p. Švecova email. svecova.martina@tiscali.cz kancelar ma v Krnove

 • Odkaz Komentáře Dan Lucka úterý, 06 říjen 2015 19:46 napsal(a) Dan Lucka

  Dobry den, chtel bych se zeptat jestli by jste mi neposlali kontakt na vaseho projektanta. Moc by mi to pomohlo dekuji.

 • Odkaz Komentáře Mirek a Silva středa, 16 září 2015 08:05 napsal(a) Mirek a Silva

  Dekuju za komentar zakladove pasy mame hluboke 55 az 60 + ztracene bedneni je 50 cm+ 13cm deska celkova hloubka zakladu je priblizne 80 pod puvodnim terenem

 • Odkaz Komentáře Jirka a Vlastička úterý, 15 září 2015 22:58 napsal(a) Jirka a Vlastička

  Vypadá krásně!
  Mohu se zeptat na hloubku pasů?
  A pokud koukám na fotky správně, tak dvě řady ztraceného bednění?
  J.

 • Odkaz Komentáře Mirek a Silva pátek, 11 září 2015 17:20 napsal(a) Mirek a Silva

  Děkuju za komentář , já doufám ze to vydrží kdyby náhodu je nachystaná ještě zemnici deska která se pak dodatečně dodělá.

 • Odkaz Komentáře jogin pátek, 11 září 2015 17:09 napsal(a) jogin

  Hezká práce, vypadá to že deska je krásně rovná. Ale ten zemnící pásek jste měli dát spíše do betonu. Když se dá do zeminy tak asi líp zemní, ale za nějaký čas v té zemi shnije.

Mirek a Silva

Mirek

Věk: 33

Detaily domu

Kraj: Moravskoslezský
Velikost pozemku: 2 000 m2
Zastavěná plocha domu: 147 m2
Podlahová plocha domu: 120 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 1 600 000 Kč
Celkem prostavěno: 958 000

Související články

HTÚ + Základová deska

HTÚ + Základová deska
Začátkem března 2018 se počasí umoudřilo, mrazy skončily, tak jsme se dali do příprav se zahájením stavby. Domluvil jsem geodeta, bagr, vzal si dovolenou a šlo se na to.

Odpovědi na nejčastější otázky o pěnovém skle

Odpovědi na nejčastější otázky o pěnovém skle
Pěnové sklo je moderní izolační materiál základových desek, který se vyrábí z rozdrceného skla. Není divu, že se na našem webu množí dotazy ohledně jeho vlastností, použití atd. Zpracovali jsme tedy…

Základy a deska

Základy a deska
Po zimním povolování na úřadech konečně kopeme (polovina dubna). Výkop jsme uspíšili o měsíc vzhledem k počasí, kdy sucho hrálo do karet. Sejmutí ornice a zářez do svahu šikovný bagrista…

Diskuzní fórum

  • Opěrná zídka
  • Jde mi spíše o to, jestli ty 3 řady 20 ZB vydrží tlak patky z pergoly. Druhá strana pergoly...
  • Autor nedeto | 24. zář 2018 09:12