Světla svítí

Příspěvek stavebníka

Další fáze šla poměrně hezky rychle od ruky. Velmi jsem, jako žena, ocenila duté VPC, kterými stačí jen přes péro protáhnout zdmi veškerou kabeláž. Vyvrtáním jen dvou děr na protažení se nic nezabordelí a stačí to jen vyluxovat a máte po starostech s úklidem. Jelikož jsme dbali na preciznost přesného zdění, tak protahování pérem se stalo velmi pohodlné.

Ještě v létě se u nás zastavil jeden soused, že prý nám může pomoci s elektrikou. Tak slovo dalo slovo a sehnal veškerou kabeláž, krabičky, rozvaděč a jinou elektro verbež, které nerozumím :).

Včera donesl zbytek a můžeme na to o víkendu vlítnout. Na víkend plánujeme sádrování krabiček a protažení kabelu na ethernet. Schází nám doprotáhnout ještě dvě zásuvky v kuchyni. Jinak je to všechno hotové, připravené. Tak svítíme a je to príma!

Jen pro orientaci jsem včera spočítala vyvrtané otvory ve spojené kuchyni s obývákem a dopočítala jsem se cca 17ti. Tak o zásuvky/přepínače u nás nebude nouze. Ještě budeme řešit jednoduché ovladače na rolety.

Celé je to dělané ve smyslu jednoduchosti a žádné zbytečnosti. Musí to být blbuvzdorné a praktické. Některé krabičky uděláme skryté. Co kdyby se náhodou někdy hodily.

Vše si nafotíme a zálohujeme. Zatím jsme protáhli cca 1km kabeláže. Nutno dodat, že je dobré pečlivě vše popsat :).

Fotogalerie

Světla svítí
Světla svítí
Světla svítí
Světla svítí
Světla svítí
Světla svítí
Topíme! Hurá
Předchozí článek autora
14.02.2018 08:10 3101 zhlédnutí
Tak konečně zatopeno
Někdy kolem července jsme začali shánět informace kolem vytápění krbovou...
Krabičky, voda, finálka, fasáda
Následujicí článek autora
12.04.2018 07:45 4487 zhlédnutí
Krabičky, voda, finálka, fasáda
Po velmi dlouhé odmlce, v které jsme stíhli 3týdenní...

Stavební etapa: elektroinstalace