Záložní elektrocentrály MEDVED ATS

26.02.2018 07:00 4165 zhlédnutí
Komerční

Záložní benzínové generátory s automatickým startem (ATS) českého výrobce MEDVED přináší díky automatickému startu a pravidelným profylaktickým startům spolehlivé řešení při zálohování systémů, ať už se jedná o firmy, serverovny,obchody, menší výroby nebo také jako záloha suchovodů a požárních čerpadel, výtahů či povodňových systémů.

Své uplatnění najdou také při skladování léků, v líhních a farmách, chovatelských stanicích nebo dispečincích monitorovacích středisek. Velké uplatnění nachází i v soukromém sektoru pro zálohování rodinných domů a sportovních objektů. V případě výpadku elektrického proudu automaticky naskočí a sami se připojí. Můžete je pohodlně řídit a sledovat na dálku, pomocí mobilního telefonu.


Elektrocentrála je nezbytným pomocníkem všude, kde není přístup k elektrické síti, ale také má své uplatnění jako záložní zdroj energie v nemocnicích, ve firmách, ve výtahových systémech či v soukromých objektech, kde by trvalejší výpadek proudu znamenal významný problém. Záložní generátory MEDVED jsou vybaveny bezobslužným elektrickým startem, který zajišťuje moderní automatická jednotka AT207. Ta v případě výpadku elektrické energie během několika sekund vyhodnotí situaci a přepojí zdroj energie.

Jak automatický start AT207 funguje?

Záložní elektrocentrála s automatickou jednotkou je připojena k hlavnímu rozvaděči nebo záložnímu elektrickému okruhu a zůstává pasivní v případě, že dodávka elektrické energie je zajištěna standardní distribuční sítí. V momentě, kdy dojde k výpadku dodávky energie ze sítě, automatická jednotka vyhodnocuje, že se jedná o výpadek trvalejšího charakteru a ne pouze k zakolísání sítě, a nastartuje benzínový generátor. Po jeho zahřátí a ustálení výstupního napětí odpojí pomocí mechanických stykačů objekt nebo okruh od distribuční sítě a připojí elektrocentrálu. Tento proces se odehraje v průběhu cca 20-30 sekund od výpadku sítě. Po obnovení dodávky energie, proběhne celý proces v opačném sledu. Inteligentní jednotka vyhodnotí stabilitu standardní sítě, odpojí generátor a připojí objekt k síti. Po dochlazení generátoru jej vypne. Díky automatice se energie z elektrocentrály nemůže dostat zpět do elektrorozvodné sítě, jedná se o bezpečnou metodu, při které nehrozí úraz. Záložní zdroj je možné provozovat v automatickém nebo manuálním režimu.

Spolehlivost a připravenost systému

Na to, aby elektrocentrála dokázala v případě výpadku spolehlivě zareagovat a nenastal zákon schválnosti, je celý systém vybaven pravidelnými profylaktickými starty, které hlídají připravenost systému a ověřují, že je zařízení funkční a připravené ke startu. Zkušební starty zpravidla s týdenní periodou zajišťují pravidelné zahřátí motoru, oleje a dobití akumulátoru. Pokud je systém vybaven GSM modulem, je možné aktuální stav záložního zdroje i distribuční sítě sledovat pomocí chytrého mobilního telefonu a to buď formou SMS zpráv nebo mobilní aplikace. Ta navíc umožňuje záložní zdroj na dálku ovládat, tedy startovat, připojovat a opět vypínat. Společnost MEDVED nabízí řadu pokročilého příslušenství ve formě kontinuálního sledování stavu paliva s výstupem do GSM, souběžné spínání ventilátoru pro ventilaci a odvod spalin z uzavřeného prostoru, velkokapacitních nádrží paliva anebo pružného výfukového potrubí.
Automatická jednotka 207 je v současnosti nejpokročilejší jednotkou na trhu, je vybavena přehledným displejem a komunikuje s obsluhou v českém jazyce. Kromě toho poskytuje důležité informace, například o napětí v síti, proudu a stavu baterie.

Regulace výstupního napětí

Pokud budete připojovat objekty a spotřebiče, které jsou citlivé na kolísání napětí, jako je například jemná elektronika, UPSky, měřicí přístroje, počítače či nářadí s elektronickou kontrolou vstupního napětí, zvolte elektrocentrálu s elektronickou regulací výstupního napětí AVR, díky které kolísání výstupního napětí zůstane v rozsahu ± 2% a nedojde tak k selhání či poškození spotřebiče. Pro zálohování čerpadel, motorů a odporových spotřebičů vám postačí standardní kapacitní regulace napětí CCL.

Jednofázové a třífázové elektrocentrály s ATS

O tom jestli pořídit jednofázovou nebo třífázovou elektrocentrálu rozhodne způsob zapojení a napájení vašeho objektu nebo okruhu. Výkon jednofázových záložních generátorů MEDVED řady Arctos se pohybuje od 5 do 18 kVA, zatímco třífázové elektrocentrály s ATS řady Grizzli mají výkon od 5 do 25 kVA. Elektrocentrály se opírají o výkonné benzinové motory značek Honda, Briggs nebo Vanguard, jejichž výkon je vždy vyšší než výkon alternátoru a celý systém je tedy vhodně dimenzován pro zajištění dodávky deklarovaného výkonu. Výrobce používá výhradně značkové komponenty a kvalitní alternátory značky Linz.

Pořízení a zapojení záložního zdroje

S výběrem vhodného modelu záložního zdroj vám pomůže odborná konzultace s aplikačním technikem a vhodně zvolený výkon může ověřit i nezávazný test přímo u zákazníka. Zapojení záložního generátoru zabere proškolené osobě cca 20-30 minut a následná obsluha je již velmi jednoduchá. Elektrocentrály MEDVED s ATS se snadno udržují a díky malým rozměrům a nízké hmotnosti se s nimi také snadno manipuluje. Po celé České i Slovenské republice je zajištěn autorizovaný servis. Přehled výkonů i kontakty pro odbornou konzultaci najdete na https://www.medved-elektrocentraly.cz/.

Fotogalerie

Záložní elektrocentrály MEDVED ATS
Záložní elektrocentrály MEDVED ATS
Záložní elektrocentrály MEDVED ATS
Záložní elektrocentrály MEDVED ATS

Nové články na Svépomocí.cz

Příspěvek stavebníka
Dokončení stavby
Podlahy, obklady, elektrika
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
Základy kadibudka
Příspěvek stavebníka
Stroje a nářadí
Práce s půdní rýhovací frézou z půjčovny DEK
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
vytyčení laviček

Související články