Jaký materiál zvolit pro stavbu domu? Cihla jako tradiční materiál stále žije!

Komerční

Přemýšlíte, z čeho postavíte svůj dům a zároveň ušetříte? Cihla představuje tradiční materiál, ale co když ji doplníte o minerální vatu? Díky kombinaci přírodních materiálů a moderní technologie vznikne vyspělý stavební materiál splňující podmínky tzv. standardu NZEB, tedy s téměř nulovou spotřebou energie.

Co je vlastně cihla?

V první řadě je to přírodní materiál. Jíl představuje základní surovinu pro výrobu cihel již po staletí, je přírodní a generacemi prověřený. Cihelné zdivo má prokázanou životnost minimálně 150 let.

I cihla se vyvíjí

Díky využívání nových technologií se tento přirozený stavební materiál stále zdokonaluje. Například v kombinaci s minerální vatou ukrytou uvnitř cihelných bloků Porotherm T Profi vznikne jednovrstvé zdivo s hodnotami součinitele prostupu tepla v rozmezí U = 0,19 – 0,23 W/m2K (podle tloušťky použitého zdiva).

02 Cihly Porotherm T Profi nevyžadují dodatečné zateplení

Současné cihelné bloky jsou tak díky novým technologiím velmi pevné, odolné, tvarově stálé a trvanlivé. Výborně odolávají mechanickému poškození i vlivům okolního prostředí jako jsou UV záření, mráz, déšť, znečištění, plísně či řasy.

Zabraňují častým výkyvům teplot, a to i bez dodatečné tepelné izolace fasády nebo klimatizačních a větracích systémů. Výrazně snižují spotřebu energie na vytápění nebo chlazení.

Cenová výhodnost

Vzhledem k prokázané životnosti cihlových staveb vychází stavba z cihel finančně výhodně. A pokud chcete ušetřit ještě více, můžete v rámci projektu Stavte výhodně!

Nyní máte možnost nakoupit cihly Porotherm T Profi se slevou 35 %. Slevu uplatníte i na další výrobky společnosti Wienerberger: Porotherm Profi / Profi Dryfix (sleva 32 %), Porotherm EKO+ Profi / EKO+ Profi Dryfix (sleva 32 %), Porotherm strop (sleva 35 %), Porotherm překlady (sleva 30 %) a obkladové pásky Terca (sleva 25 %).

Výhodně můžete nakoupit i další stavební materiály

SLEVOVÝ POUKAZStavte výhodně“ je výsledkem partnerství předních výrobců stavebních materiálů, garantuje slevu ve výši až 50 % na zdivo, střešní krytiny, komíny, okna či dveře, potrubí, a dokonce i koupelny. Podívejte se na web Stavte výhodně a zjistíte, že můžete ušetřit na hrubé stavbě nemalé peníze.

03 Stavte výhodně sleva