Rozhodnutí stavět

Příspěvek stavebníka

S manželkou jsme už delší dobu uvažovali nad stavbou domečku, případně koupí již hotového na klíč.

Bohužel, v nabídce firem dodávajících tyto stavby na trh nebylo nic, co by nás zaujalo. Případně, když už byla pro nás nemovitost zajímavá, tak nevyhovoval pozemek.

Nakonec jsme si řekli, že vše budeme řešit až malej svišť bude chodit do školky a manželka se vrátí do práce. :) No, nalinkováno to bylo pěkně, nicméně, jak se říká, člověk míní, žena mění. V našem případě to platí dvojnásob. 

Po vánočních svátcích jsem se v klidu vrátil do práce a jak to bývá ve většině firem, rozjezd roku je takový pomalý, a proto i mně zbyl čas na "obhlídku terénu" skrze weby nabízející pozemky. Oba jsme veděli, že chceme zůstat ve středočeském kraji a spíše okolí B. n. L. nebo dále na východ směr Nymburk. Proto mé hledání bylo směřováno tímto směrem.

V 90 % případů se jednalo o pozemky, které byly "mimo reality", ať už tereném, okolím nebo cenou, která někdy byla neuvěřitelná.

Čirou náhodou jsem se podíval na vesnici vzdálenou cca 4 km od našeho současného bydliště. Byly zde v nabídce tři nezasíťované pozemky s cenou cca 1100 Kč/m. S manželkou jsme si řekli, že za podívání nic nedáme. Já sám jsem byl vnitřně přesvědčen, že jeden z těchto tří pozemků bude náš nový domov. Samozřejmě jsem se o tom manželce nezmínil, potřeboval jsem, aby si ona myslela, že rozhoduje. :)

Po menších komplikacích ohledně schůzky s realitním makléřem jsme neplánovaně dorazili na pozemek, kde na nás makléř překvapeně koukal, co že tu děláme. Na pozemku nám stačilo 5 minut, kdy žena prohlásila, kde že máme podepsat papíry, a okamžitě se rozjel ten papírový kolotoč. Připadal jsem si jak mašina na podpisy...

Pozemek  je ideálně rovinatý, čtvercového půdorysu a bude mít cca 830 m2, s tím, že budeme vlastníky ideální 1/3 příjezdové cesty a jako bonus jsme si dokoupili cca 130 m2 cesty, která by měla být v budoucnu další ulicí. Vzdálenost sítí je cca 150 m a dle vyjádření ČEZu a Vodovodního řádu nebude problém s připojením. Stejně tak obec nemá problém s výstavbou -> značka ideál. :)

Ale nebyli bychom to my, aby zde nebyl nějaký problém. :) Stavební pozemky, které zde nyní vznikají, jsou přeměřovány z pole. Takže  čekáme na finalizaci nového geo. plánu na katastr a stav. úřad. Což v nynější situaci není úplně super.

Co se týká našeho vysněného domu, vybrali jsme si jako vzor Gservis -> dům Aspen, který nás zaujal na první pohled.

Jsme domluvení s projektantem na nějakých změnách a již se těšíme, až nám začne shon okolo stavby. :)

Stavební etapa: rozhodnutí stavět výběr, zaměření a koupě pozemku

Název položky Cena
Záloha na pozemek 90 000 Kč
Celkem 90 000 Kč