Koupě pozemku a elektropřípojka

Příspěvek stavebníka

Psala se zima 2018/2019, bydlím v Praze a již delší domu jsem přemýšlel, zda-li zůstat, pořídit byt a nebo se usídlit do domku či bytu někde za Prahou.

Stále víc a víc jsem přemýšlel, že dům bude tou pravou volbou. Otázkou bylo, kde.

Má představa byla cca do 50 km od Prahy z důvodu dojezdu. Pracovně budu tak jako tak v Praze skoro každý den. Nicméně, klid vesnice je klid vesnice, což znám od rodičů a naší chalupy.

Čas od času jsem brouzdal po serverech s nemovitostmi a hledal ideální stavební pozemek za slušnou cenu. Rovinu (ač výhled do údolí někde na kopci má neskutečné kouzlo) o rozloze cca 1 000 m2 a s dostupností inženýrských sítí.

Po dlouhém hledání se mi čistě náhodou podařilo najít v únoru 2019 inzerát na pozemek (ornou půdu určenou ÚP k výstavbě). 1 431 m2, sice toho času bez sítí, ale vše v dosahu (na okraji pozemku či přilehlé silnici). Malá vesnice nedaleko Slaného, ideální dostupnost do Prahy s ohledem na plánovanou dostavbu D7.

Kontaktoval jsem makléřku, byl volný. Po prohlídce jsem asi týden váhal, zda-li ano či ne. Zájemců bylo nakonec více, ale s ohledem na možnost okamžité platby jsem byl vybrán. Vyřizení formalit trvalo cca 14 dní a 1. 3. 2019 byly podepsány kupní smlouvy.

Jako první jsem chtěl na pozemku vybudovat sítě, respektive alespoň elektrickou přípojku.

Z různých zdrojů jsem měl informace, jak to ČEZu trvá a může se to protáhnout až na rok. Já měl v plánu v roce 2020 začít s výstavbou a už jen s ohledem na budoucí hypotéku je pro banky lepší pozemek zasiťovaný. Neváhal jsem tedy a na konci května podal žádost o připojení (3X25A). Žádosti bylo vyhověno a obratem ze strany ČEZu vybudován svod do pojistkové skříně na sloupu.

Instalace měřícího pilíře se mi trochu protáhla kvůli pracovní vytíženosti, ale i s prodloužením termínu byl na počátku prosince pilířek připojen. Zvolil jsem kombinovaný pilíř sestavu Helga pro elektroměr a plynoměr.

Mám to štěstí, že obec je plynofikována. Nejsem ještě rozhodnut, zda--li plynem i topit nebo zvolit TČ. Nicméně přípojka není nikdy ke škodě a tak či tak chci plynovou varnou desku. Přípojku plynu budu řešit v roce letošním, případně až se stavbou.

Během zimního období chci ještě pozemek vykácet a vyčistit.

Fotogalerie

Koupě pozemku a elektropřípojka
Koupě pozemku a elektropřípojka
Koupě pozemku a elektropřípojka
Koupě pozemku a elektropřípojka
Koupě pozemku a elektropřípojka
Koupě pozemku a elektropřípojka
Koupě pozemku a elektropřípojka

Stavební etapa: rozhodnutí stavět výběr, zaměření a koupě pozemku elektřina

Název položky Cena
Pozemek 410 000 Kč
Daň z nabytí nemovitosti 16 400 Kč
Přípojka elektro komplet 35 282 Kč
Celkem 461 682 Kč