Stavba brlohu, část I. - POZEMEK

Příspěvek stavebníka

Kamarádi stavebníci, tak jsme se rozhoupali a rozhodli se pro dovolenou na "Maltě" a "Zlatých Pískách" :)

V létě přišla na přetřes otázka, jak to bude do budoucna s bydlením - shodli jsme se, že se budeme koukat, co se kde prodává, a uvidíme. Váhali jsme mezi bytem tady v Teplicích a přilehlém okolí, ale vzhledem k tomu, jaké se začaly hromadit požadavky na byt, zahradu, úložné prostory a hlavně velikost a lokalitu, zkonstatovali jsme, že pořídit pozemek a postavit domek vyjde finančně de facto na stejno. Kromě toho budeme mít velkou zahradu pro sebe a soukromí, jaké v paneláku člověk prostě nemá.

No a protože mám bohaté zkušenosti z dlouhodobé rekonstrukce statku ze 17. stol., tak se novostavby z broušených tvárnic fakt nebojím :). Ano, technologicky to je rozdílné, ale proti starému kamennému domu je to prostě vše mnohem jednodušší, takže se vlastně i těším, že to bude něco jiného než doposud. :)

Když jsem se podíval poprvé na nabídku pozemků, a zpětně se nad tím zamyslím, tak jsme koupili první pozemek, který jsem v inzerci rozkliknul :D Samozřejmě jsme pak zkoumali plno jiných, ale nakonec jsme se vždy vrátili k tomu prvnímu. Hrálo pro jeho volbu plno aspektů, jako dojezdová vzdálenost do TP (10 min), příroda, kromě nás už tam nikdo nebude stavět, orientace je na JZ a jelikož je to svah, který všechny odradil, byla cena ani ne poloviční proti ostatním pozemkům v podobné lokalitě.

Zatím tedy proběhl převod na katastru, následně čístka pozemku a nyní čekáme na projekt, který by měl být někdy v únoru.

Stihli jsme akorát pár základních vyjadřovaček, u kterých není nutné doložit projekt, vyřídili jsme SoSB s ČEZem (zatím platba 6 250 Kč dle požadavku ČEZu - projektovou dokumentaci už zpracovávají) a teď čekáme na projekt domu.

S projektantem mám výborné zkušenosti, ale jeho rodinu postihl zdravotní kolaps, tak čekáme od začátku listopadu - a prý bude projekt v únoru. Nicméně to čekání stojí za to. Zařídí si i radonový průzkum a geodeta, tak to máme bez starostí. Jsem jen zvědav, jak nám novela stavebního zákona pomůže, nebo zavaří. Měli bychom to mít na ohlášku, ale obávám se, že ani toto "zkrácené" řízení nebude o moc kratší než standardní stavební povolení.

Tak ať se dílo daří, kolegové!

M&M

Fotogalerie

Stavba brlohu, část I. - POZEMEK
Stavba brlohu, část I. - POZEMEK
Stavba brlohu, část I. - POZEMEK
Stavba brlohu, část I. - POZEMEK
Stavba brlohu, část I. - POZEMEK
Stavba brlohu, část I. - POZEMEK
Stavba brlohu, část I. - POZEMEK

Stavební etapa: rozhodnutí stavět stavební řízení

Název položky Cena
pozemek 470 000 Kč
ČEZ 6 250 Kč
záloha za projekt 44 000 Kč
Celkem 520 250 Kč

1 komentář

Majky a L.A.
napsal(a) Majky a L.A./10. led 2020 11:27

Já už postupoval podle novely zákona o zkráceném stavebním řízení a délka cca 1 rok, takže veliká úspora o stavebním řízení XD. Možná je to podle xichtu! XD

Odkaz Komentáře