Domov s nízkými provozními nároky a střechou zdarma

14.10.2019 10:15 1069 zhlédnutí
Redakční

Od roku 2020 se budou stavět domy s téměř nulovou spotřebou energie. Nejste si jistí, co to v praxi znamená a máte obavy, jak takový dům postavit? Vysoké nároky pasivních domů nebo domů s téměř nulovou spotřebou energie jsou ve stavebním programu Wienerberger e4 dům již standardem. Postavené e4 domy jsou nejen ekonomické, ale také estetické a ekologické. Nyní navíc probíhá soutěž o střechu zdarma.

Soutěž o e4 střechu Tondach

Do konce měsíce října 2019 probíhá soutěž o pálenou střešní krytinu Tondach. Podmínky soutěže jsou jednoduché, stačí se registrovat na webových stránkách https://e4dum.cz/e4-cihlovy-dum-bydleni-budoucnosti/. Ze všech účastníků bude vylosován jeden výherce, který obdrží poukaz na e4 střechu, tak se neváhejte zapojit.

Ekonomické řešení 

Cena domu e4 je plně srovnatelná s jinými konstrukčními řešeními na českém trhu. Tím, že je stavěn z ucelených systémů Porotherm a Tondach, je docíleno snížení nákladů na energie a emise CO2. Tradiční keramická konstrukce využívá akumulaci tepla pro udržení tepla v zimě nebo chladu v létě.

Nízké provozní náklady

Dům e4 má vysokou životnost, minimální náklady na údržbu. Dům postavený dle konceptu e4 je rovněž estetický a zdravý. Keramické materiály jsou zdraví neškodné výrobky, neemitují žádné organické těkavé látky ani formaldehydy. Z hlediska estetiky si můžete vybrat z typových projektů, nebo si navrhnout stavbu podle vlastních představ.

Stavba svépomocí nebo na klíč

Pro projekt e4 dům se můžete rozhodnout pokud chcete stavět svépomocí ale i na klíč. Projekt vás provede celým procesem stavby a to již od úplného začátku. Máte otázky k projektu nebo sháníte projektanta? V rámci projektu e4 můžete využít bezplatnou a nezávaznou konzultaci, kde vám poradí další kroky nebo doporučí profesionálního projektanta.

V případě, že chcete stavět dům svépomocí, můžete využít služby zapůjčení pomůcek a strojů, pomoc se založením stavby nebo slevy na stavební materiál. Chcete-li stavět dům na klíč, program nabízí spolupráci s ověřenými stavebními firmami a předními dodavateli. Sjednejte si bezplatnou konzultaci.

VIDEO: Realizace suché podlahy s podsypem LIAPOR
Předchozí redakční článek
07.10.2019 09:10 879 zhlédnutí
VIDEO: Realizace suché podlahy s podsypem LIAPOR
Redakční
Suchá plovoucí podlaha na podsypu z lehkého keramického kameniva Liaporu se používá nejčastěji při...
Cihly plněné minerální vatou – úspora energie bez dodatečného zateplování
Následujicí redakční článek
28.10.2019 09:00 1169 zhlédnutí
Cihly plněné minerální vatou – úspora energie bez dodatečného zateplování
Redakční
Přemýšlíte, z čeho postavíte svůj dům? Cihla představuje tradiční materiál, ale co když ji...

Nové články na Svépomocí.cz

Příspěvek stavebníka
Dokončení stavby
Podlahy, obklady, elektrika
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
Základy kadibudka
Příspěvek stavebníka
Stroje a nářadí
Práce s půdní rýhovací frézou z půjčovny DEK
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
vytyčení laviček

Související články