Stavební povolení

Příspěvek stavebníka

Konečně. Dne 25.9.2019 jsme oficiálně získali stavební povolení.

A co všechno obnášelo získání tohoto papíru? Tak nejpreve asi projektová dokumentace - to nám vytvořila společnost GSERVIS. Oproti typovému projektu jsme měli několik úprav. Když nepočítáme zrcadlové otočení domu, tak si největší úprava byla to, že jsme si dům nechávali zvedat oproti standardu, a to, že jsme z jedné místnosti nechali vytvořit kotelnu a takovou technickou místnost.

Po získání projektové dokumentace jsme museli absolovovat kolečko úřadů (hygiena, životní prostředí, územní plánování, armáda ČR) a dále pak klasika - vyjádření správců sítí a souhlasy majitelů sousedících parcel.

Kupodivu téměř všechno šlo krásně. Teda až na územní plánování, kde jsme naši žádost měli bezmála tři měsíce.

Jakmile jsme zhromáždili všechny tyto podklady plus hydrogeologický posudek a stavební dozor, tak jsem vítězně vyrazil na stavební úřad.

Po zkušenostech z minulosti jsem očekával nějaké problémy. A ono ejhle... Všechno šlo krásně. Zhruba tři dny po předání naší žádosti mě kontaktovali ze stavebního úřadu, že potřebují doplnit nějaké informace. Téměř všechny jsem jím obstaral do druhého dne, ale největší problém nastal u společnosti ČEZ.

To byla ale moje hloupost, jelikož jsem zapoměl podat žádost o připojení do energetické sítě. Nicméně po velkém prošení a škemrání mi i tato instituce vydala smlouvu o smlouvě budoucí za necelé dva týdny.

Tak a to by bylo všechno asi k našemu stavebnímu povolení.

Teď už je naplánovaný bagr a zaměření domu, všetně objednané nové studny. Pokud bude počasí přát, tak bychom mohli do konce října mít hotovou desku. Ale jak se říká, neporcujme medvěda, dokud běhá po lese.

Stavbě zdar a novým článkům též.

Rozhodnutí stavět
Předchozí článek autora
06.03.2019 10:12 2602 zhlédnutí
Rozhodnutí stavět
Zdravím všechny stavebníky. Někdy v roce 2016 jsme s partnerkou začali uvažovat o vlastním...
Skrývka aneb Srovnání terénu
Následujicí článek autora
16.10.2019 07:00 2716 zhlédnutí
Skrývka aneb Srovnání terénu
Tak a je to tady. Po velmi dlouhých peripetiích a konečného získání stavebního povolení jsme se...

Stavební etapa: stavební řízení

Název položky Cena
projektová dokumentace 80 720 Kč
hydrogeologický posudek 2 000 Kč
poplatek stavebnímu úřadu 2 000 Kč
Celkem 84 720 Kč