Projekt domu a zdlouhavé úřadování

07.08.2019 00:00 895 zhlédnutí
Příspěvek stavebníka

V minulých článcích jsme se poměrně obsáhle věnovali tomu, jak se zrodil náš sen o bydlení v rodinném domě.

Když přišla ta správná chvíle, oslovili jsme projektantku na doporučení, která je opravdu velmi šikovná. Museli jsme však nějakou dobu vyčkat, neboť před námi měla tolik klientů, že na nás přišla řada až 13. listopadu 2018.

Tehdy jsme se sešli na první schůzce a představili jsme jí naši vizi o rodinném domě, která vycházela z typového projektu. Ukázalo se, že se na nás štěstěna usmála, neboť téměř stejný projekt projektantka před námi kreslila jiným klientům, tak jsme se rozhodli upravit jej a opustit naši původní představu. Upravený projekt se nám zdál lepší v mnoha ohledech.

Paní projektantka nás mile překvapila, když hned druhý den nám zaslala vizualizaci nového domu. Ta nás doslova uchvátila. Vznesli jsme pouze několik málo připomínek, ale jinak byl koncept hotov.

Započaly práce na projektové dokumentaci a po několika málo úpravách jsme zažádali o vydání rozhodnutí o povolení sjezdu na místní komunikaci. To jsme získali krátce po Novém roce.

Následovaly další etapy příprav projektové dokumentace, včetně nutných průzkumů, jako hydrogeologický, pedologický či radonový. Příprava projektu byla poměrně zdlouhavá, neboť jsme se rozhodli ušetřit a vyběhat si veškerá povolení na dům sami. V průběhu vyřizování podkladů pro vydání potřebných povolení došlo k některým dílčím úpravám, které vzešly z požadavků dotčených institucí a správců inženýrských sítí.

Nemile nás však překvapila komplikace, která vzešla z vyjádření plynáren. Vymínily si ocelovou chráničku pod sjezdem před garáží, a i když jsme ji respektovali v projektu, vymínili si úpravu výkresů. To si vyžádalo ještě dodatečné práce, které nás něco stály.

Dlouhé martýrium vyřizování podkladů pro podání žádosti na stavební úřad skončilo teprve 29. července 2019, kdy jsme konečně zkompletovali všechny dokumenty. Hned následující den jsme vyrazili na stavební úřad podat žádost o vydání společného územního souhlasu a souhlasu s ohlášeným stav. záměrem rod. domu. Nyní čekáme, kdy SÚ povolení vydá a souběžně s tím vyřizujeme hypotéku.

Stavební etapa:

Název položky Cena
Projekt domu 75 000 Kč
Poplatek za povolení sjezdu 500 Kč
Polovina poplatku za připojení ČEZ 6 250 Kč
Celkem 81 750 Kč
07.08.2019 14:04 896 zhlédnutí
Příprava stavby
Projekt domu a zdlouhavé úřadování
Projekt domu a zdlouhavé úřadování

V minulých článcích jsme se poměrně obsáhle věnovali tomu, jak se zrodil náš sen o bydlení v...

04.08.2019 18:35 1133 zhlédnutí
Příprava stavby
Přípravné kroky
Přípravné kroky

V minulém článku jsem popisoval, jak jsme shodou náhod koupili pozemek.

12.07.2019 10:23 1481 zhlédnutí
Příprava stavby
Jak to všechno začalo v podstatě shodou náhod
Jak to všechno začalo v podstatě shodou náhod

Psal se 15. leden 2016, když jsme tehdy s přítelkyní vybírali auto na základě testovacích jízd,...

Nové články na Svépomocí.cz

Příspěvek stavebníka
Vybavení domu
První zařízená místnost v naší novostavbě
Příspěvek stavebníka
Dokončení stavby
Dřevěná podlaha v podkroví
Příspěvek stavebníka
Dokončení stavby
Podlahy, obklady, elektrika
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
Základy kadibudka

Související články