Jak bude náš dům velký?

Příspěvek stavebníka

Čauky všichni milí čtenáři. Dnes bych vám ráda popovídala o tom, jak jsme přemýšleli, jak bude náš dům vypada. Za prvé tedy, jak bude velký.

Vymyslet celkovou koncepci domu nebylo vůbec jednoduché. A dalo nám to mnoho úsilí dostat se ke zdárnému konci. V první řadě bylo třeba vymyslet, jak dům bude velký, a zda bude patrový nebo přízemní. Jelikož ale stavíme ve staré zástavbě a kolem nás jsou vysoká statkovská obydlí, tak nám bylo hned jasné, že přízemní bungalov sem nezapadne a ani by nebyl praktický.

Další věc je, že na pozemku už stojí starý dům, a ten je také patrový, takže nový dům musí korespondovat s okolím. Patrový dům nám byl stejně tak nějak sympatičtější...

Pak už jen zbývalo určit si velikost. Neptejte se, jak jsme k tomuto číslu přišli, protože to bylo dost složité. Ale už ho máme. I kdybych se teď měla zamyslet, proč to nebylo jiné číslo, tak vám důvod neřeknu. Není nikde psáno, jaké rozměry má dům mít. Víte jen informaci, že každý centimetr je hodně drahý, a s tou musíte vymyslet svůj půdorys. My jsme se prostě rozhodli, že to bude 9 x 9 metrů + zateplení, takže je to 9,36 x 9,36 metrů vnější šířky.

K domu bude připojená velká terasa o rozměrech 7 x 4 m se skleněnou střechou a dřevěnou konstrukcí, které se později zasklí i boky, aby z ní mohla vzniknout zimní zahrada (přítel má firmu na zasklení pergol, tak to by bylo, aby nebylo). Dům je osazený v rovině. Na horní částí pozemku bude dvůr a stojí tam starý dům. Terasa zasahuje už do nižší části, kde je zahrada, a ta je skoro 1 m vyvýšená, tudíž z terasy povedou do zahrady schody.

Příště vám napíšu o tom, z čeho bude dům postavený. 

Více článků a fotek najdete na našem FB Cesta do vlastního.

Eva.

 

Rozpočet na stavbu před stavbou
Předchozí článek autora
28.07.2019 07:00 6147 zhlédnutí
Rozpočet na stavbu před stavbou
Dneska vám napíšu náš rozpočet na stavbu. Prosím, berte tato čísla s rezervou. Všechny tyto...
Hrubá stavba hotová!
Následujicí článek autora
16.07.2019 07:00 2254 zhlédnutí
Hrubá stavba hotová!
S menším skokem vám teď napíšu, že už máme hrubou stavbu. 

Stavební etapa: projekt domu