Jak jsme se rozhodli

Příspěvek stavebníka

Ahoj, tak čím asi začít? Možná by bylo dobré, přiblížit trochu náš příběh vám, lidem kteří mají stejný cíl jako my.

Jsme mladý pár - Já jsem Eva a je mi 23 let, můj partner se jmenuje Viktor a je mu 27 let. Máme určitou představu o budoucnosti, o tom, jak by se měly střídat události v životě a rozhodli jsme se, že už nebudeme jenom snít, ale zařídíme, aby se sen stal skutečností!

Začalo to nenápadným mluvením o tom co bude za X let. Že budeme ještě 6 let v bytě a pak začneme přemýšlet o pozemku, baráčku a dalších věcech. Ale jelikož rádi něco předěláváme, vymýšlíme a budujeme, najednou jsme po 1,5 roce v bytě začali zadávat do vyhledávače Googlu čím dál více pozemky v okolí, domy v okolí, reality na prodej, až jsme najednou objížděli nedaleké lokality a zkoumali místní trh. Když jsme dorazili na "ten osudový" pozemek (teď už náš pozemek), tak jsme věděli, že to by bylo to pravé - tam by se nám hezky žilo! Najednou jsme volali majitelce a o pár měsíců později byl pozemek náš. Nebylo to lehké, hlavně přesvědčit rodinu, že už nejsme děti a umíme myslet sami za sebe a umíme dělat dobrá rozhodnutí, a že když uděláme rozhodnutí špatné, tak si za něj poneseme následky sami. Ale vše dobře dopadlo, všichni jsou spokojení a musím říct, že mi až skoro připadá, jako by na nás ze shora někdo dohlížel a "odklízel nám cestu". Všechno jde jako po másle (musím zaťukat - ťukťuk).

Na pozemku už X měsíců pracujeme (o tom ale v dalším článku) a nyní už máme projektovou dokumentaci k domu a děláme další kroky k dosažení našeho cíle - našeho SNU.

Za pomoci těchto stránek bych vám ráda popsala jednotlivé kroky. Od výběru pozemku až po postavení domu. O veškerých problematikách jsme si hodně četli, studovali, zjišťovali a myslím si, že ke všemu přistupujeme hodně zodpovědně a moc ráda bych vám našimi zkušenostmi "pomohla".

Mějte hezký den a můžete sdílet náš Facebook, když se Vám budeme líbit.

Máme vůbec začít stavět?
Předchozí článek autora
04.07.2019 07:00 1661 zhlédnutí
Máme vůbec začít stavět?
Rozhodnout se pořídit si vlastní bydlení není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Člověk by si...
Jak vybrat správný pozemek
Následujicí článek autora
11.07.2019 07:00 1779 zhlédnutí
Jak vybrat správný pozemek
Vybrat správný pozemek není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Při hledání pozemku...

Stavební etapa: rozhodnutí stavět výběr, zaměření a koupě pozemku