Jdeme řešit peníze

Příspěvek stavebníka

Jak to máme s penězi a s vyřizováním hypotéky... 

Nějaké peníze samozřejmě našetřené máme, ale bohužel to nám nestačí.

Tak jsme přemýšleli, jak a koho oslovit. Máme spoustu známých, kteří dělají ve finančnictví, ale přeci jenom... Nakonec jsme oslovili manželovu tetu, která dělá ve finanční kanceláři. Má na starosti především pojistky, a tak nám doporučila kolegyni, která se specializuje na hypotéky. Hned na první schůzce nám řekla, že jsme vhodní kandidáti - nikdy jsme neměli dluhy a máme oba poměrně dobře placené zaměstnání. Tak slovo dalo slovo a začala hledat nejlepší variantu. Nakonec máme u RB s 2,5 % a fixací 7 let, což na dnešní dobu, si myslím, je pěkná úroková sazba. Pak nám též řekla, že nemusíme profinancovat až 50 %. Čekáme teď na odhad pozemku a můžeme podepisovat. 

Také jsme dali dohromady všechny pojistky, co máme, a též nám je předělali. Dětem jsme ještě zařídili spoření přes investiční fondy a nám také, pro případ, že by byla třeba oprav na domě. 

Já osobně mám z toho dobrý pocit (sice je pravda, být zadlužený na x let, z toho dobrý pocit nemůže mít nikdo, ale vzhledem k naší situaci - pořád lepší, než bydlet někde v nájmu nebo u rodičů se dvěma dětmi).

 

Projekt a vše okolo....
Předchozí článek autora
17.07.2019 00:00 1998 zhlédnutí
Projekt a vše okolo....
Jak jsem již psala v předešlém článku, u projektanta jsme byli v půlce prosince 2018, řekli mu v...
a můžeme začít stavět...
Následujicí článek autora
13.10.2019 07:00 2362 zhlédnutí
Ohlášení stavby
A je to tam! Máme Souhlas!!!

Stavební etapa: financování

Název položky Cena
Odhad nemovitosti - pozemku 5 000 Kč
Celkem 5 000 Kč