Koupě pozemku a jak najít to, co chcete?

Příspěvek stavebníka

Zdravím všechny svépomocníky, tak jsme v tom konečně s Vámi, teda ne ještě úplně, ruce máme zatím čisté a bez mozolů.

Po pozemku se díváme nějaký ten pátek a na nic ideálního jsme nemohli narazit. Většinu života jsme strávili v Praze, ale o pozemku tam jsme ani neuvažovali. Naše představa bydlení je okolo Berounky ideálně Černošice, Dobřichovice, Řevnice, ale pokud je pozemek mimo záplavovou oblast ceny se dost blíží Praze.

Zaměřili jsme se tedy na vybrané oblasti Prahy-západ a ideálně poblíž rodičů, aby děti mohli trávit čas s babi a dědou a my občas zajít do kina nebo na drink:-). 

Naše preference, rozhodnutí a ústupky byly jak na horské dráze vlivem omezení stran ČNB a strmě stoupajících cen nemovitostí. O peripetiích s realitkami i přímými prodejci bychom mohli napsat román, chvilkama jsme uvažovali nad nákupem stanu, jurty nebo maringotky, hlavně ať už je to za námi. Ovšem už nebylo cesty zpět, náš byt byl prodaný, datum předání se blížilo a my se plynule stěhovali do domu k rodičům.

Hledání pozemku po pár dnech v jednom domě s rodiči radikálně zintenzivnilo. Jezdili jsme od nemovitosti k nemovitosti a při pohledu na rozestavěné domy v lokalitách, které se nám líbí jsme si pokládali otázku, kdy a kde byly tyto pozemky na prodej? Prakticky denně kontrolujeme realitní servery a už známe aktuální nabídku i pozpátku, tak sakra, jak se dostanu k tomu, co chci tam, kde chci? Strategie obcházení sousedů a žebrání kousku zahrady či jejich polností neuspěla. V tu chvíli jsme nevěděli, že se zachvilku dozvíme, jak to chodí.

Před pár týdny, když jsme jeli okouknout asi desátnou předraženou nemovitost, jsem jako vždy měla v ruce mobil s aplikací katastru nemovitostí a všimnu si dokonale rozparcelovaného pole, které míjíme. Ihned zjištuji, že všechny pozemky mají stejného majitele a usuzuji, že máme šanci si urvat kus pro sebe. Na předraženou nemovitost kašleme a okamžitě jedeme za majitelem, který bydlí jen 10 kilometrů daleko.

Měli jsme štěstí a majitele zastihli prý už má 80% pozemků prodaných a to to ještě nikde neinzeroval, navíc připravené ke stavbě vše bude až v létě. A o tom to nejspíš je! Dobré a žádané lokality se ani na inzertní servery nedostanou. Část koupí známý, sousedé pro děti a pár šťastlivců jako my, co si všímají každého fosforeskujícího kolíku v poli nebo koukají za jízdy do katastru.

Teď hledáme projektanta, kreslíme si na papír a hledáme inspiraci hlavně tady od Vás.

K+M+E Maříkovi

Kdo nám může mluvit do toho jak bude vypadat náš dům?
Následujicí článek autora
27.03.2019 13:25 1787 zhlédnutí
Kdo nám může mluvit do toho jak bude vypadat náš dům?
Kdo nám může mluvit do toho, jak bude vypadat náš dům? To je otázka, nad kterou jsme vůbec...

Stavební etapa: výběr, zaměření a koupě pozemku

Název položky Cena
Pozemek 2 500 000 Kč
Celkem 2 500 000 Kč

4 komentáře

Maříkovi
napsal(a) Maříkovi/20. bře 2019 23:44

Ano to jste měla štěstí. :-) Ideální stavebních pozemků je málo a nebo stojí nemalé peníze.

Odkaz Komentáře
Maříkovi
napsal(a) Maříkovi/20. bře 2019 23:40

Petře jedná se o aplikaci iKatastr2 je zdarma ke stažení v app store tedy pro iphone. Jestli je i pro Android nevím.
Mě aplikace vyhovuje protože ukazuje polohu, takže vidím co je kolem mě. A super je když ťuknete na parcelu zobrazí se detail včetně jména majitele.

Odkaz Komentáře
Petr
napsal(a) Petr/20. bře 2019 19:19

Dobrý den,
v článku píšete o aplikaci "katastr nemovitostí v mobilu". Můžete mi prosím prozradit o jakou aplikaci se jedná a co všechno umí? :-)
Díky

Odkaz Komentáře
Barunka
napsal(a) Barunka/19. bře 2019 11:47

Gratuluji k pozemku :) až teď když jsem četla Váš příspěvek mi došlo, že jsem ke svému pozemku přišla vlastně taky jen ohromnou náhodou a štěstím a to ho mám už dva roky. Máme hospodu a přišel tam tatínek nevěsty domluvit podrobnosti k hostině a tím jsme se o prodeji dozvěděli. Taky to nestihl dát ani na internet, nakonec byl moc rád, že ví kdo tam bude stavět, co je to za lidi a jak do obce zapadnou.
http://www.ubarcidoma.cz

Odkaz Komentáře