Projekt domu

Příspěvek stavebníka

Ahoj stavebníci, ve druhém článku by jsme se chtěli zaměřit na projekt domu. Dům jsem si navrhli více méně sami, i když jsme vycházeli z typového domu Lyra plus. 

Náš upravený návrh jsme předali projektantovi, aby naše představy překreslil do reality. Bohužel i náš projekt hodně věcí brzdilo. Největším problémem bylo vyřešit kompletní zasíťování nové ulice. Bohužel jak je známo, tak místo aby to bylo hotovo v létě roku 2018 se nám to protáhlo do ledna 2019, kdy už jsou veškeré podklady na nové sítě schválené. Naštěstí k pozemku máme přistup ze silnice a budeme moci začít stavět dřív, něž budou vybudované sítě, které mají dělat v letošním roce. Jelikož projektant nemohl bez nové dokumentace k sítím kreslit náš dům, tak se vše protáhlo. 

Nyní jsme ve stavu, kdy je projekt nakreslený a čekáme na výpočet energetické náročnosti a schválení od hasičů. Tento týden by jsme měli předat žádost o stanovisko obci, odbor. životního prostředí, územní plánování a hygienu. 

Projektant náš projekt nakreslil dle našich představ, jen s drobnými připomínkami, které po naší návštěvě hned opravil. Hodně jsem řešili střešní okna v dětských pokojích, kde jsme původně nechtěli vůbec žádné a nakonec jsme dali po jednom menším střešním okně do každého pokoje. Další problém byla francouzské okna v dětských pokojích. Nechtěli jsme dávat z venku zábradlí, tak jsme to vyřešili tak, že spodní část okna bude pevná (cca 80cm) a tím nahradí zábradlí a bude se otvírat vrchní část. 

Měření radonu proběhlo v říjnu, kdy přijel velice ochotný pán a za 2 hodinky bylo změřeno. Bohužel máme hodně písčité podloží, tak i přes nízký výskyt plynu, díky velké propustnosti podloží, máme střední radon. 

Hypotéku už máme zařízenou od loňska, kde jsme dostali ještě dobrý úrok a stihli to před změnami, které udělala ČNB na podzim . 

Momentálně nám teď nezbývá čekat a doufat, že vše úřady projde dobře a na jaře jak opadne sníh budeme moci kopnout do země. 

Za každou připomínku k projektu budeme rádi! 

Fotogalerie

Projekt domu
Projekt domu
Projekt domu
Projekt domu
Pozemek
Předchozí článek autora
24.05.2018 17:02 1756 zhlédnutí
Pozemek
Jsme tři, bydlíme na Vysočině, máme se rádi, a když se nám narodila...

Stavební etapa: projekt domu