Rozhodnuto

25.01.2019 09:35 1138 zhlédnutí
Příspěvek stavebníka

Někdy na podzim 2006 se v našich hlavách vylíhnul nápad pořídit si zahradu. V panelákovém bytě se toho moc dělat nedá a děcka potřebují pohyb.

Koupili jsme pozemek. Louku. Tři stromy a nic. Sousedi všude okolo, ale jinak...nic. Plot jsme měli za měsíc, za další dva i chatku. Víkendy jsme trávili na zahradě, pracovali, bavili se, opékali špekáčky. Bylo nám skvěle. Jak čas plynul, chatka nám přestala stačit.

V roce 2012 jsme požádali o stavební povolení na zahradní domek (no v našem případě "kůlnu na nářadí"). Tak velkou, abychom se všichni vešli a mohli i příležitostně přespat. Stavěli jsme opravdu rychle a Vánoce byly sice bez oken a omítek, ale ve větším. Malá chatka a jakou jsme měli radost, že nemusíme víkendy trávit v bytě.

Čas neúprosně běžel dál a naše pidi chatka se stávala stále těsnější a nedostačující. Zvláště v době, kdy jsme se rozhodli prodat 3+1 v centru města a natrvalo se usídlili v chatce. Oba puberťáci chodili na střední a nebylo dne, aby se nezhádali, že jeden hraje onlajnovku a druhý se potřebuje učit... Bylo rozhodnuto. Postavíme si DŮM !!!

A tím veškerá legrace teprve začala.

Fotogalerie

Rozhodnuto
Rozhodnuto<br />základy chatičky

Stavební etapa: rozhodnutí stavět

Nové články na Svépomocí.cz

Redakční
Dokončení rekonstrukce
Proměna: z vybydlené garsonky na útulný byt
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
Nový začátek

Související články