Na začátku cesty

05.01.2019 16:12 1755 zhlédnutí
Příspěvek stavebníka

V rodinném domě jsem prožil větší část svého života a do bytu ve městě jsem se odstěhoval celkem nedávno. Už po prvním roce v podnájemním bytě jsem věděl, že takhle bydlet a žít nechci. Chci svůj dům! Vím kolik je starostí a nikdy nekončící práce kolem rodinného domu, ale přesto a možná právě proto chci svůj dům. 

Poté, co jsem asistoval při stavbách domů svých příbuzných a kamarádů jsem se rozhodl pro stavbu svépomocí. Jelikož mám sedavé zaměstnání, rád vyměním počítač za kolečko a lopatu. Na stavbách všech ostatních jsem se poučil z chyb, tak teď se můžu pustit do svých vlastních. 

Takže jsem si našel pozemek, vybral projekt domu a hurá do banky pro peníze. Mám dostatečný příjem, skoro polovinu vlastních zdrojů celého rozpočtu, tak je to přece jednoduché ne!? Jak naivní jsem v těchto úvahách byl! Nakonec mi trvalo skoro půl roku jen získat úvěr! Nicméně, konečně 31.12.2018 mi přišlo potvrzení o schválení úvěru, takže hurá do toho!  

Stavební etapa: rozhodnutí stavět stavební řízení

1 komentář

Leňulka
napsal(a) Leňulka/08. led 2019 20:06

Gratuluji! Není to jen tak co? Kdyby jste měl v plánu stavět z Heluzu nabízím akustické cihly široké 30cm, vhodné mezi ložnice a jako nosnou zeď.

Odkaz Komentáře

Nové články na Svépomocí.cz

Redakční
Příprava stavby
Co je dům e4 a jak vznikl?
Redakční
Příprava stavby
15 tipů, jak začít jinak a lépe!
Příspěvek stavebníka
Rozvody a instalace
Rozvody elektřiny - část 15.

Související články