Rozhodnutí postavit dům

23.11.2018 08:12 1549 zhlédnutí
Příspěvek stavebníka

Rozhodování, zda dům postavit nebo ne, nebylo vůbec jednoduché. Bydlet totiž máme kde a navíc jsem před nedávnem provedl částečnou rekonstrukci domu, kde jsem vlastníkem poloviny. Jenže bydlet s rodiči pod jednou střechou, i když máte bydlení odděleno, není tak jednoduché, jak jsem si myslel při započetí rekonstrukce.

Navíc v roce 2017 nás zasahuje velká rána osudu v pátém měsíci těhotenství přicházíme o očekávané dítě :(. To bylo to rozhodnutí - udělat za vším velkou tlustou čáru a začít si budovat nové sny. Pozemek mají rodiče o velikosti 1 ha, tak jsme mysleli, že to problém nebude ale... jakmile se začneme o to zajímat zjišťujeme, že není určen k zástavbě v územním plánu. Obec zrovna zvažovala, zda bude dělat nový plán nebo zůstane starý. Naštěstí odsouhlasila, že bude nový, ale to bohužel taky dost trvá. Chceme bydlet ale co nejdřív, tak až bude plán, tak si dáme postavit na klíč aspoň hrubou stavbu. Ale po všech cenových nabídkách firem říkám " to určitě, to si to radši postavíme sami!"

Z předchozí rekonstrukce domu mám vlastní starší bagr a letos jsme pořídili za slušnou cenu VZV desta a sklápěcí avii, což budou tyto stroje sloužit celou stavbu. Teď je konec roku 2018 a územní plán už je schválený a od nového roku bude platný. Pozemek se rozdělil a teď je o velikosti 2700m. Projekt už máme hotový i potřebná vyjádření, takže v lednu půjdeme žádat o povolení.

Stavební etapa: rozhodnutí stavět

Název položky Cena
Rozdělení pozemku 5 200 Kč
Přepis na katastru 1 100 Kč
Celkem 6 300 Kč

Nové články na Svépomocí.cz

Související články