Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Výběr pozemku

Jelikož jsme oba dva z dědiny, tak postavit si pro nás vlastní dům byla jasná volba, takže asi před rokem jsme začali shánět náš vysněný pozemek. Oba jsme v tu chvíli bydleli spolu v Brně v pronajatém bytě 2+kk, ale neměli jsme finance pořídit si pozemek dle našeho gusta na vlastní pěst. Proto padla volba na to, že naši snahu o budování budeme financovat hypotékou.

Bylo to jednoduché. U hypotéky na cca 3 000 000 nám spočítali, že by jsme platili zhruba 13 000 měsíčně po 30 let, což nám přišlo celkem fajn, už jenom kvůli tomu, že se splátka nijak výrazně nelišila od momentálního nájmu. Když jsem řekl, že to bylo jednoduché, nevěděl jsem ještě, co všechno nás čeká.

Už samotný výběr pozemku byl celkem horor. Denně jsme prohlíželi inzerce a nabídky realitek a pořád se nám nedařilo najít něco co by plně vyhovovalo našim požadavkům. Občas se našlo něco pěkného, ale po následném oběhání úřadů, sousedů a návštěvě pozemku jsme vždy zjistili že nám buďto vede pod pozemkem ta největší roura s vodou v celém širém okolí, nebo byla polovina pozemku absolutně nepoužitelná kvůli příkrým svahům. U všech těchto pozemků, co jsme navštívili, nám bylo vždy řečeno, že jsou absolutně bez vady a že pokud je tam nějaká závada, tak je zanedbatelná. Korunku na hlavu nasadila paní realitní makléřka, která nám tvrdila, že pozemek, o který jsme měli zájem, je bezproblémový. Po oběhání úřadů a prohlídce jsme zjistili, že celý pozemek je jedna velká záplavová zóna a je dobrý metr a půl pod okolní zástavbou i cestou. To by znamenalo že by se musel pozemek zavozit do úrovně cesty ( bylo to 1500m2, tj 1500*1,5=2250m3 zeminy :)), postavit protipovodňovou zídku a sítě, které měli být údajně v cestě, byli až na úrovni domů na druhé straně cesty, samozřejmě na soukromých pozemcích.

Po roce hledání jsme teď konečně ve fázi kdy je naše hledání doufám u konce. Našli jsme si pozemek 7195m2 v malé dědince na okraji Chřibů. Obec sice nemá ani obchod, ale zato nás uchvátila místní atmosféra, 6km od nás je okresní město a za pozemkem máme autobusovou zastávku.

Pozemek je obrovský a stojí na něm starý dvoupokojový přízemní domek a stodola, která má větší hodnotu než domek. Po přemýšlení a zhodnocení našich lidských sil a sil všech kamarádů jsme došli k závěru, že malý domek můžeme klidně shodit za 2 týdny a většinu stavebního odpadu využít někde na budoucí stavbě. Prostorná stodola nám výborně poslouží jako stavební bouda a na uskladnění materiálu a nejdůležitější věc na každé stavbě, kadibudka, už tam byla taky.:)

Velikost pozemku nám plně vyhovuje, protože chceme mít ovocný sad a pár oveček. Sice mě trochu mrzí, že se celý pozemek kupoval jako stavební, což nám trochu zvedlo cenu, ale cenová mapa ukazovala 400Kc/m2 a my ho ukecali na 195Kc/m2.

Jednání realitního makléře bylo také ukázkové a můžeme ho zatím jenom doporučit. O parcele nám řekl vše, vyznal se, přiznal nám i zápory pozemku a přesně nám ukázal kde se nacházejí jednotlivé sítě a přípojky.

Celková cena našeho pozemku je tedy 1 420 000 + 56 800 daň z nabytí a teď už jenom podepsat kupní smlouvu, vyřídit hypotéku a můžeme začít bourat, projektovat a stavět.

Martin

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Martin a Lucka

Martin

Věk: 27
Koníčky: Modelařina, Auta
Zaměstnání: Strojvedoucí

Lucka

Věk: 27
Koníčky: Kresba,Móda, Přátelé....
Zaměstnání: Prodavačka

Detaily domu

Kraj: Zlínský
Velikost pozemku: 7 195 m2
Zastavěná plocha domu: 100 m2
Podlahová plocha domu: 180 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč

Související články

Každým dnem si jdeme za svým snem :-)

Každým dnem si jdeme za svým snem :-)
Zdravím všechny stavebníky, i my jsme si vysnili naše hnízdečko a po dlouhém váhání jsme se rozhodli postavit si domeček v městečku nedaleko Karlových Varů, ve kterém žijeme.

Koupě pozemku

Koupě pozemku
Jelikož bydlíme v bytě 1+1 v nájmu, tak nám bylo jasné, že nám bude byt časem malý. Začli jsme tedy koukat po domech a pozemcích na prodej, byt jsme nechtěli.…

Rozhodnutí stavět

Rozhodnutí stavět
S manželkou jsme se rozhodli postavit si dům, jelikož se nám nechtělo tísnit v malém bytě ve městě ač je 3+KK. Rozhodili jsme sítě mezi známé a příbuzné, zda neví…

Mohlo by Vás zajímat

Souhrn událostí od 17.2. do 3.3.2009

Souhrn událostí od 17.2. do 3.3.2009
Takže teď čím začít?? No začnu klukama zednickejma, které jsem sehnal. Jsou naprosto v pohodě, práce jim jde od ruky, jsou šikovný a vědí, co jak dělat. Takže dozdily parapety…

Základové pasy

Základové pasy
Po dlouhém čekání na stavební povolení jsem se mohl vrhnout na základovou desku. Před jejím začátkem jsem měl jasno, co udělám navíc než je navrženo v projektu pro lepší pevnost…

Stavíme základovou desku

Stavíme základovou desku
•Upozorňuji, že toto je výstavba základové desky pod dřevostavbu, která je lehčí než zděný dům !!!   Takže administrativu máme za sebou. V říjnu a to přesně 6.10.2008 začínáme stavět…

Diskuzní fórum

  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05
  • Dešťová jímka
  • Máme dost malý pozemek a klasická velká jímka se nám tam nevešla. Podařil ose nám najít...
  • Autor StaLak | 18. zář 2018 13:54
  • Využití dešťové vody
  • My museli hledat nádrž na dešťovou vodu pro nestabilní podloží. Našli jsme vlastně jen...
  • Autor Nikolka | 18. zář 2018 10:54