Projektant našeho RD

04.09.2018 09:12 2173 zhlédnutí
Příspěvek stavebníka

Jelikož by jsme chtěli začít stavět až příští rok v létě, tak jsme pomalu začali vybírat projektanta. Předtím jsme ale zkoukli internet, zda si nevybereme nějaký typový projekt, ale vždy se nám něco nelíbilo a nebylo to podle našich představ.

Tak jsme se tedy rozhodli, že si dům zkusíme nakreslit tak, jak by se nám líbil. Nakonec asi po 30 verzích jsme dospěli do finální verze, co by se nám líbilo a vyhovovalo nám. A protože máme projektanta, který je náš známý, domluvili jsme si s ním schůzku, aby jsme mu ukázali, co se nám líbí a domluvili se, zda nám bude dělat projekt on.

Po naší ukázce byl docela zděšený, že je to moc velký a že tohle je na prd a tohle je na prd. Tak jsme mu řekli, že nejsme technické typy a je to jen představa a předpokládáme, že to překreslí nějak, aby to na prd nebylo, řekli jsme mu, i co by jsme chtěli, aby tak zůstalo jako třeba místnosti garáž atd.a co může změnit. Dál se nás na nic neptal, pouze řekl, že to překreslí a pošle nám to na odsouhlasení.

No po týdnu nám poslal návrh, na který jsme se nesmírně těšili. Ale když jsem půdorys otevřeli, koukali jsme jak puci. Poslal nám dva půdorysy na jednom nebyli vůbec místnosti, co jsme chtěli, třeba tam nebyla technická místnost a tak jsme se ptali, proč tam není a odpověď byla, aby jste ušetřili a to je jen jedna věc prostě to bylo hrozný.

Druhý půdorys byl větší, ale taky neměl s naší představou nic společnýho, podle mě technicky nepraktický atd. Tak jsme mu řekli, že to se nám nelíbí a že to neodpovídá naší představě, tak řekl tedy, že to zkusí ještě jednou nakreslit podle nás.

Když nám poslal do třetice překreslený půdorys podle nás, byl to obrázek, co my jsme mu dali překreslený bez jakékoliv změny. Tak jsme se ho zeptali: říkal jsi, že to je na prd, proč jsi to překreslil stejně. Kloudnou odpověď jsme nedostali, mezitím jsme našli první půdorys, který nám poslal na netu. Tak jsme si řekli, že to nebude nejvhodnější projektant pro nás a začli se dívat jinde. Mezitím jsme se rozhodli, že ten náš půdorys asi nebude úplně skvělý a bude velký a tak jsme začli překreslovat naši představu.

Nakonec jsme půdorys dost zmenšili a dospěli teď už opravdu do finální verze co chceme. Obeslali jsme asi dalších 12 projektantů a ozvali se nám 3. Tak jsme šli na schůzku, najednou jsme viděli úplně jiný přístup projektantů zajímali se, co by jsme chtěli, mluvili o materiálech atd. ukázali jim naši představu, všem se líbila. Nakonec jsme ve fázi, že vybíráme ze všech tří projektantů, kteří se nám moc líbí.

Koupě pozemku
Předchozí článek autora
02.09.2018 07:46 2691 zhlédnutí
Koupě pozemku
Příspěvek stavebníka
Jelikož bydlíme v bytě 1+1 v nájmu, tak nám bylo jasné, že nám...

Stavební etapa: projekt domu

04.09.2018 09:12 2174 zhlédnutí
Příprava stavby
Projektant našeho RD
Projektant našeho RD

Jelikož by jsme chtěli začít stavět až příští rok v létě, tak jsme pomalu začali vybírat...

02.09.2018 07:46 2691 zhlédnutí
Příprava stavby
Koupě pozemku
Koupě pozemku

Jelikož bydlíme v bytě 1+1 v nájmu, tak nám bylo jasné, že nám bude byt časem malý. Začli jsme...

8 komentáře

Adam
napsal(a) Adam/14. zář 2018 15:20

mail je adam.sedlacek91@gmail.com
dekuji

Odkaz Komentáře
Petra a Kuba
napsal(a) Petra a Kuba/14. zář 2018 09:23

Adame, dejte mi Váš e-mail pošleme Vám ho tam.

Odkaz Komentáře
Adam
napsal(a) Adam/14. zář 2018 08:22

Klidně můžete připojit i Váš náčrt...hodně by mě zajímal

Odkaz Komentáře
Petra a Kuba
napsal(a) Petra a Kuba/06. zář 2018 14:44

Ano projekt nás výjde na 78500,- + 7500,- oběhání úřadů, ale v tom není hygiena, radon, správní poplatky a stavební dozor

Odkaz Komentáře
Veronika
napsal(a) Veronika/06. zář 2018 11:27

Ahoj, můžu se zeptat, kolik jste zaplatili za projekt RD?

Odkaz Komentáře
Petra a Kuba
napsal(a) Petra a Kuba/05. zář 2018 07:57

Půdorys zatím nemáme zatím máme pouze náš náčrt :) a ohledně projektant vs architekt tak jsme poptávali asi 15 lidí ať už architekt nebo projektant a ten kdo se nám ozval s tím jsme si dali schůzku a ten kdo se nám líbil včetně referencí toho jsme si vybrali a neřešili jsme zda je to architekt nebo projektant další podmínka na projektanta byla aby dělala stavební dozor abychom nemuseli nikoho dalšího shánět a platit což podle toho jak jsem to pochopila asi moc architektů nedělá.

Odkaz Komentáře
richi
napsal(a) richi/04. zář 2018 19:21

Proč jste místo projektanta nevyužili služeb architekta?

Odkaz Komentáře
Adam
napsal(a) Adam/04. zář 2018 14:41

Ahoj, bylo by možné podělit se o Váš půdorys?

Odkaz Komentáře

Nové články na Svépomocí.cz

Související články