Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Projektant našeho RD

Jelikož by jsme chtěli začít stavět až příští rok v létě, tak jsme pomalu začali vybírat projektanta. Předtím jsme ale zkoukli internet, zda si nevybereme nějaký typový projekt, ale vždy se nám něco nelíbilo a nebylo to podle našich představ.

Tak jsme se tedy rozhodli, že si dům zkusíme nakreslit tak, jak by se nám líbil. Nakonec asi po 30 verzích jsme dospěli do finální verze, co by se nám líbilo a vyhovovalo nám. A protože máme projektanta, který je náš známý, domluvili jsme si s ním schůzku, aby jsme mu ukázali, co se nám líbí a domluvili se, zda nám bude dělat projekt on.

Po naší ukázce byl docela zděšený, že je to moc velký a že tohle je na prd a tohle je na prd. Tak jsme mu řekli, že nejsme technické typy a je to jen představa a předpokládáme, že to překreslí nějak, aby to na prd nebylo, řekli jsme mu, i co by jsme chtěli, aby tak zůstalo jako třeba místnosti garáž atd.a co může změnit. Dál se nás na nic neptal, pouze řekl, že to překreslí a pošle nám to na odsouhlasení.

No po týdnu nám poslal návrh, na který jsme se nesmírně těšili. Ale když jsem půdorys otevřeli, koukali jsme jak puci. Poslal nám dva půdorysy na jednom nebyli vůbec místnosti, co jsme chtěli, třeba tam nebyla technická místnost a tak jsme se ptali, proč tam není a odpověď byla, aby jste ušetřili a to je jen jedna věc prostě to bylo hrozný.

Druhý půdorys byl větší, ale taky neměl s naší představou nic společnýho, podle mě technicky nepraktický atd. Tak jsme mu řekli, že to se nám nelíbí a že to neodpovídá naší představě, tak řekl tedy, že to zkusí ještě jednou nakreslit podle nás.

Když nám poslal do třetice překreslený půdorys podle nás, byl to obrázek, co my jsme mu dali překreslený bez jakékoliv změny. Tak jsme se ho zeptali: říkal jsi, že to je na prd, proč jsi to překreslil stejně. Kloudnou odpověď jsme nedostali, mezitím jsme našli první půdorys, který nám poslal na netu. Tak jsme si řekli, že to nebude nejvhodnější projektant pro nás a začli se dívat jinde. Mezitím jsme se rozhodli, že ten náš půdorys asi nebude úplně skvělý a bude velký a tak jsme začli překreslovat naši představu.

Nakonec jsme půdorys dost zmenšili a dospěli teď už opravdu do finální verze co chceme. Obeslali jsme asi dalších 12 projektantů a ozvali se nám 3. Tak jsme šli na schůzku, najednou jsme viděli úplně jiný přístup projektantů zajímali se, co by jsme chtěli, mluvili o materiálech atd. ukázali jim naši představu, všem se líbila. Nakonec jsme ve fázi, že vybíráme ze všech tří projektantů, kteří se nám moc líbí.

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

8 komentáře

 • Odkaz Komentáře Adam pátek, 14 září 2018 15:20 napsal(a) Adam

  mail je adam.sedlacek91@gmail.com
  dekuji

 • Odkaz Komentáře Petra a Kuba pátek, 14 září 2018 09:23 napsal(a) Petra a Kuba

  Adame, dejte mi Váš e-mail pošleme Vám ho tam.

 • Odkaz Komentáře Adam pátek, 14 září 2018 08:22 napsal(a) Adam

  Klidně můžete připojit i Váš náčrt...hodně by mě zajímal

 • Odkaz Komentáře Petra a Kuba čtvrtek, 06 září 2018 14:44 napsal(a) Petra a Kuba

  Ano projekt nás výjde na 78500,- + 7500,- oběhání úřadů, ale v tom není hygiena, radon, správní poplatky a stavební dozor

 • Odkaz Komentáře Veronika čtvrtek, 06 září 2018 11:27 napsal(a) Veronika

  Ahoj, můžu se zeptat, kolik jste zaplatili za projekt RD?

 • Odkaz Komentáře Petra a Kuba středa, 05 září 2018 07:57 napsal(a) Petra a Kuba

  Půdorys zatím nemáme zatím máme pouze náš náčrt :) a ohledně projektant vs architekt tak jsme poptávali asi 15 lidí ať už architekt nebo projektant a ten kdo se nám ozval s tím jsme si dali schůzku a ten kdo se nám líbil včetně referencí toho jsme si vybrali a neřešili jsme zda je to architekt nebo projektant další podmínka na projektanta byla aby dělala stavební dozor abychom nemuseli nikoho dalšího shánět a platit což podle toho jak jsem to pochopila asi moc architektů nedělá.

 • Odkaz Komentáře richi úterý, 04 září 2018 19:21 napsal(a) richi

  Proč jste místo projektanta nevyužili služeb architekta?

 • Odkaz Komentáře Adam úterý, 04 září 2018 14:41 napsal(a) Adam

  Ahoj, bylo by možné podělit se o Váš půdorys?

Petra a Kuba

Petra

Věk: 26

Kuba

Věk: 26
Zaměstnání: operátor

Detaily domu

Kraj: Pardubický
Velikost pozemku: 832 m2
Zastavěná plocha domu: neuvedeno
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč

Detaily zahrady

Kraj: Pardubický
Velikost pozemku: 832 m2
Zastavěná plocha domu: neuvedeno
Zahrade je: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 822 018

Související články

Co to vlastně stavíme

Co to vlastně stavíme
Tímto článkem jsem měl asi začít, ale zařadím ho aspoň dodatečně a osvětlím, co to vlastně budujeme.

Design a funkčnost v rodinném domě

Design a funkčnost v rodinném domě
Dřevostavby jsou stále oblíbenější a v posledních letech u nás nacházejí mnoho nových majitelů. Společně s bouráním mýtů s nimi spojených se do popředí dostává také množství výhod, které výstavba…

Koupě pozemku na horách a projektová dokumentace

Koupě pozemku na horách a projektová dokumentace
Po dlouhém váhání, hledání a rozmýšlení, zda se pustíme do nákladné rekonstrukce našeho malého domku, nebo raději koupíme pozemek a začneme od základů, vyhrála varianta číslo dvě a nakonec jsme…

Mohlo by Vás zajímat

Proč jsem se rozhodl stavět dům

Proč jsem se rozhodl stavět dům
7.12.2007 - Je to cca dva a půl roku, co jsem koupil byt ve středu Plzně. Je to krásný byt, který jsme s přítelkyní Janou postupně rekonstruovali.   Ovšem já…

Rozhodnutí stavět a kroky před vlastní stavbou

Rozhodnutí stavět a kroky před vlastní stavbou
Srpen 2009 - Největší vliv na rozhodnutí odstěhovat se z panelákového bytu do rodinného domku mělo narození dvojčátek. Každý máme z prvního manželství dítě a po létech společného soužití se…

Diskuzní fórum

  • dofinancování stavby
  • Tak my jsme na tom podobně a zvolili jsme si tento úvěr...
  • Autor Finančník | 20. zář 2018 20:23
  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05