Reklama
Reklama
Vyhledat: 

POZEMEK - tak to konečně začalo

Pět let jsem sháněl pozemek ke stavbě či dům v rekonstrukci. Vždy to bylo za hodně peněz, ve špatném stavu a nebo bez zahrady či u hlavní silnice, což jsem nechtěl. Když už se mi něco líbilo, tak než jsem se rozhoupal, bylo to prodané.

Původně jsem uvažoval v případě pozemku koupit mobilní dům a nebo si postavit dřevostavbu na kovovém roštu. Když jsem to však rozpočítal různými směry, vyšlo mi, že se mi už vyplatí postavit klasický zděný dům.

Po pěti letech se na mne konečně usmálo štěstí a dostalo se mi možnosti koupit pozemek v místě, kde jsem +/- chtěl, za pěknou cenu, kompletně nově zasíťovaný a i velikost pozemku mi docela vyhovovala.

Jediným mínusem je, že je to druhá povodňová zóna ze 4, ale i to se dá překousnout a někdy i řešit. Pozemek má téměř obdelníkový tvar s uřízlým rohem, kde je pozemek souseda, který tam bude mít zastřešené parkovací stání. Vedle něj je přečerpávací stanice splaškové kanalizace (byl jsem tam večer, když bylo ticho a jen to potichu vrní, okna budou stejně na druhou stranu, takže by to neměl být problém).

Kupní smlouva je podepsaná, teď vyřizuji peníze, do dvou měsíců na mě bude mít čas i projektant. Uvažuji 4+kk, přízemní bungalov, orientačně 8,5 x 14m, Ytong YQ Lambda 450mm, sedlová střecha, střešní tašky Tondach, podlahové vytápění, tepelné čerpadlo vzduch x voda,  úpravna tvrdé vody na přívodu do domu, možná střešní kolektory (buďto solární nebo fotovoltaické), nádrž na dešťovou vodu možná s využitím na splachování.

Přinejmenším základovou desku a zdi bych si dělal svépomocí.

Pozemek je aktuálně plně zasíťovaný, takže jak vyřídím peníze, můžu osadit elektroměrný sloupek se stavebním rozvaděčem a nechat od VaKu udělat přípojku s vodoměrnou šachtou. To vše ale až v příštím článku.

 

Náklady

Název položky Cena
Záloha na pozemek (v ceně pozemku) 60 000 Kč
Celkem 60 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

martin1234

Martin

Věk: 30

Simona

Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Jihomoravský
Velikost pozemku: 649 m2
Zastavěná plocha domu: do 150 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 60 000 Kč

Související články

Začátek a příprava pozemku na stavbu

Začátek a příprava pozemku na stavbu
Zdravím stavebníky, již několik let sleduji tento web a rozhodl jsem se, že také něco přispěju, ať jenom nečerpám zkušenosti... Začnu postupně od začátku, abych se postupně dostal do současnosti. Na začátku stálo…

Darovací smlouva

Darovací smlouva
Po několika dnech stresu a diskusí jsme došli k závěru, že do toho jdeme. Pozemek měli rodiče a bylo třeba jej rozdělit. A samozřejmě problém. Právnici chtěli nehorázné peníze za…

Koupě pozemku na horách a projektová dokumentace

Koupě pozemku na horách a projektová dokumentace
Po dlouhém váhání, hledání a rozmýšlení, zda se pustíme do nákladné rekonstrukce našeho malého domku, nebo raději koupíme pozemek a začneme od základů, vyhrála varianta číslo dvě a nakonec jsme…

Mohlo by Vás zajímat

Rozhodnutí stavět + přípravy

Rozhodnutí stavět + přípravy
Zdravím všechny stavebníky, tak jsme se taky rozhodli postavit si svůj vlastní RD. Tahle myšlenka nás napadla už před několika lety. Já pocházím kousek od Mladé Boleslavi, manželka z Olomoucka.

Bagrování pasů, zemnící pásek, prostupy

Bagrování pasů, zemnící pásek, prostupy
Jsme u další části stavby a hned jsme se posunuli k 28.3.2013, kdy se začaly vyhrabávat pásy..

Postavte si krb svépomocí ze stavebnice

Postavte si krb svépomocí ze stavebnice
Postavit krb ze stavebnice může zvládnout každý zručný člověk. Stačí k tomu stavební systém osvědčeného výrobce, základní nářadí a chuť do práce ;-) Vybrali jsme systém krbové stavebnice Haas+Sohn —…

Diskuzní fórum