Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Kdy to vlastně začalo? LP2008

Na počátku všeho byl náhodný kup pozemku v nedaleké dědině, asi 8 km od našeho města. Pozemek byl k mání za 350 tis a nám se to tenkrát jevilo jako dobrá investice. Jelikož se v té lokalitě málokdy/málo co prodávalo, tak jsme po tom skočili. Tato pohnutka se datuje  k  8/2008.  Nó, čili  před 10 lety byl první nápad, že bychom začali stavět.

Nějak se to ale nedařilo a po 10 letech, necelých, blíže  3/2017 jsme začali opět spekulovat o stavbě. Do té doby jsme jen sekali trávu a sbírali jablka, ořechy a třešně. Vždy vše sezónně, čili v zimě nás tam nikdo, ani vlci, neviděli :-). Pozemek byl evidovaný jako zahrada, ale v souladu s územním plánováním možnost výstavby. To bylo první, na co jsem se byla na úřadě ptát. Takže jsme měli asi jednu z budoucích desítek otázek zodpovězených. Ale to jsem ještě netušila do čeho se hrnu. Parcela má nějakých 1340 m2. Šířka nic moc, 14 m, ale na dům by to nějak mělo stačit, při troše dobré vůle.

Zjistili jsme, jak je to IS (pozor, tady začíná moje odporná znalost zkratek při stavbě, a že toho přibude :D ). Kanál – obecní kanalizace, voda – naproti přes cestu , elektrika – natáhne ČEZ. Asi ty 3 nejdůležitější věci jsme si zjistili. Doma jsme zasedli a začali řešit, jak by teda mělo vyřizování probíhat. V rámci úspor, jak jinak, jsme si bláhově mysleli, že vzhledem k mojí vyřídilce to přeci zvládnu vyřídit sama, a dám dohromady s projektantem pak už jen dokumentaci. Čili obíhání úřadů, povolení, svolení, odvolání, dovolání apod. udělám já, projektant mi dá PD ( již  II.terminologie týkající se stavby, pomalu se do toho dostávám) a poběžím na úřad kde mi to vlastně okamžitě za mou snahu odklepnou.

Takže růžové brýle nasazeny a jdeme na to…

 

Náklady

Název položky Cena
Koupě pozemku 350 000 Kč
Celkem 350 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

my_casa

Petronela

Věk: 35

Detaily domu

Kraj: Olomoucký
Velikost pozemku: 1 346 m2
Zastavěná plocha domu: 134,5 m2
Podlahová plocha domu: 113,29 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 850 000 Kč
Celkem prostavěno: 495 970 Kč

Související články

Výběr pozemku

Výběr pozemku
Jelikož jsme oba dva z dědiny, tak postavit si pro nás vlastní dům byla jasná volba, takže asi před rokem jsme začali shánět náš vysněný pozemek. Oba jsme v tu…

Každým dnem si jdeme za svým snem :-)

Každým dnem si jdeme za svým snem :-)
Zdravím všechny stavebníky, i my jsme si vysnili naše hnízdečko a po dlouhém váhání jsme se rozhodli postavit si domeček v městečku nedaleko Karlových Varů, ve kterém žijeme.

Koupě pozemku

Koupě pozemku
Jelikož bydlíme v bytě 1+1 v nájmu, tak nám bylo jasné, že nám bude byt časem malý. Začli jsme tedy koukat po domech a pozemcích na prodej, byt jsme nechtěli.…

Diskuzní fórum

  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05
  • Dešťová jímka
  • Máme dost malý pozemek a klasická velká jímka se nám tam nevešla. Podařil ose nám najít...
  • Autor StaLak | 18. zář 2018 13:54
  • Využití dešťové vody
  • My museli hledat nádrž na dešťovou vodu pro nestabilní podloží. Našli jsme vlastně jen...
  • Autor Nikolka | 18. zář 2018 10:54