Stavba sjezdu

Příspěvek stavebníka

Ahoj stavebníci, jsme tu zas. Tentokrát jsme se pustili do stavby sjezdu - propustku. Jelikož je to jediná příjezdová cesta na pozemek, rozhodli jsme se, že ho uděláme alespoň 7m široký. První krok vedl na dopravku, kde jsme museli žádat o povolení ke sjezdu z krajské silnice, k žádosti jsme museli předložit návrh sjezdu, rozhledové trojúhelníky a stanovisko od policie a krajské údržby silnic. Naštěstí vše proběhlo dobře a ani ne za dva týdny jsme si mohli vyzvednout rozhodnutí o povolení sjezdu. Bohužel jsme žádali zrovna koncem listopadu a v rozhodnutí byla podmínka, že stavba sjezdu nesmí být prováděna od 1.11 do 31.3. 

Protože na místě stavby byla spousta náletových dřevin, které bylo třeba pokácet, museli jsme zajít na obecní úřad pro souhlas ke kácení, tam musí jít vše přes zastupitelstvo a tak jsme souhlas obdrželi po měsíci a půl. V lednu jsme si řekli, že se na to vrhnem a za den bylo vše pokáceno a odvezeno na místní kompostárnu. 

Blížil se duben a tak jsme hned objednali vše co bylo potřeba - štěrk, drť, kameny, trouby a betonové panely. Trouby jsme museli seříznout do 45 úhlu, půjčil jsem si tedy diamantový řezač a za hodinku bylo hotovo a už se konečně blížil duben.

Hned jsme se pustili na propustek, vybagrovat, vyrovnat štěrkem, na to položit betonové panely, podkladní práhy a konečně usadit železobetonové trouby dn 600, byla to fuška, ale za pár hodin bylo vše hotovo a my si konečně oddychli, že nejhorší je za námi, jenže při řádném prohlížení jsme zjistili, že do sebe trouby úplně nezapadají a je mezi nimi mezera, po přemýšlení, co s tím, jsme si zkusili půjčit od známého starou kočku, bohužel to na ní bylo moc a tak se to skoro nehlo. Už se stmívalo a my měli pocit, že je vše v čudu, ani nevím jak, ale napadlo nás to do sebe prostě napáčit pomocí trámku a světe div se za pár minut lomcování to do sebe krásně zapadlo a nám spadl kámen ze srdce. Druhý den přijel beton, kterým se zabetonovaly trouby, další den přijel bagr a začal nám sjezd zasypávat a zároveň nám ho hezky zhutnil, po zasypání drtí jsme si ještě objednali další beton a trouby jsme ještě zabetonovali. Následovalo zasypání makadamem a pak konečně i zasypání štěrkem.

Teď už zbývalo jen zpevnit strany propustků, to už šlo celkem snadno, do betonu jsme poskládali žulové kostky podle toho jak se nám to líbilo. Nakonec jsme umístili směrové sloupky a sjezd je prozatím hotov.

Fotogalerie

Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
Stavba sjezdu
pozemek
Předchozí článek autora
04.05.2018 07:55 4455 zhlédnutí
Rozhodnutí stavět a odvodnění pozemku
Ahoj stavebníci. Vše začalo v létě 2017, kdy se nám v hlavě zrodil...
Základová deska
Následujicí článek autora
26.02.2019 16:20 4592 zhlédnutí
Základová deska
Ahoj stavebníci, po dlouhé době jsme zase zpět a je čas shrnout, co jsme vše stihli udělat. V...

Stavební etapa: příjezdová cesta

Název položky Cena
štěrk + doprava 41 700 Kč
žulové kostky 1 700 Kč
trouby TZH DN 600 17 046 Kč
Gleit na spoje 592 Kč
podkladní prahy 1 416 Kč
sítě do betonu 2 211 Kč
panely 3 500 Kč
zapůjčení řezačky 500 Kč
bagr 11 200 Kč
beton 6 200 Kč
cement 600 Kč
patníky 870 Kč
povolení 500 Kč
návrh + rozhledové trojúhelníky 1 500 Kč
Celkem 89 535 Kč

1 komentář

Martin
napsal(a) Martin/07. říj 2018 17:47

Zdravím. Super krásná práce. Chystám se v nejbližší době na to samé. Mohl bych vás poprosit o přidání fotografií s návrhem sjezdu?

Odkaz Komentáře