Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Projekt našeho bungalovu

Pro stavbu domu jsme se rozhodli ze dvou důvodu na bytě by jsme se unudili a koupě staršího domu a následná rekonstrukce nás moc nelákala ,finální cena vysoká a nový dům budeme mít podle sebe.

Pozemek máme, tak hurá navrhnout, co tam bude stát. Určitě je potřeba vše pořádně 3x promyslet a neuspěchat nic, čeho by se potom mohlo litovat.S projektem nám pomáhal náš kamarád Projektant a internet. 

Naše první jasná představa, bungalov s terasou bez garáže - ta až příště, dále byla potřeba vybrat:

-velikost a velikost pokojů (180m2)

-materiál z čeho budeme stavit (Heluz 380)

- topení (Tepelné čerpadlo+ záloha kotel na TP)

-střecha (krov,valba,betonová krytina)

-zateplit či ne (ano polystyren, když budou peníze a vata)

Po ujasnění těchto věcí bylo ještě nutné rozmístit místnosti na správné světové strany a začali jsme kreslit na papír, po chvíli se papír proměnil v počítačový program sweet home 3D, který je jednoduchý a dům si projdete jako v realitě. Asi po měsíci a půl trápení plném omylů a vychytávek, které našla hlavně manželka :) jsme náš dům proměnili v to, co jsme chtěli. To vše jsme předali našemu projektantovi, který nám kreslil projekt a nastalo čekání na finální verzi (při tom jsem se dokonce naučil kreslit i v autocadu, což se potom hodilo na realizaci) poté se předala na stavební úřad. 

Všechno  to trvalo téměř rok, (stavební ohlášení trvalo asi 40 dnů), tím nechci nikoho zastrašit, měli jsme tam pár komplikací, které nás hodně zbrzdily jako např. Projekt na prodloužení obecní komunikace a zpevnění břehu potoka... 

Opět jsme se naučili trpělivosti, jelikož naše představa byla 4 měsíce max. Nyní jsme ve fázi že máme zalité Ztracené bednění a nachystané odpady, jakmile se dokončí každá fáze vždy to potěší jak to pomalu ale jistě roste :)

A když mám trošku času "Soutěžím o 3D model rodinného domu od společnosti 3DHned.cz."3D model by jsme chtěli vidět náš domeček ještě před tím než bude hotový ať máme ještě větší motivaci :)

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Lukáš a Katka

Lukáš

Věk: 29

Katka

Věk: 28
Zaměstnání: zdravotní sestra

Detaily domu

Kraj: Zlínský
Velikost pozemku: 1 393 m2
Zastavěná plocha domu: 167 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 400 000 Kč
Celkem prostavěno: 318 750

Související články

Koupě pozemku na horách a projektová dokumentace

Koupě pozemku na horách a projektová dokumentace
Po dlouhém váhání, hledání a rozmýšlení, zda se pustíme do nákladné rekonstrukce našeho malého domku, nebo raději koupíme pozemek a začneme od základů, vyhrála varianta číslo dvě a nakonec jsme…

Rodinné domy, bytovky i školy: Inspirujte se, jak stavět rychle a efektivně

Rodinné domy, bytovky i školy: Inspirujte se, jak stavět rychle a efektivně
Šetření za vytápění, úspora energie, nižší zátěž na nosné konstrukce nebo lepší akustické vlastnosti. Pokud plánujete stavbu nebo rekonstrukci, nechte se inspirovat příklady využití stavebních technologií a materiálů Rigips.

10 předsudků, které mají Češi o dřevostavbách

10 předsudků, které mají Češi o dřevostavbách
Nedůvěra ke dřevostavbám je v Česku stále častým jevem. Dům ze dřeva má přitom řadu výhod, které šetří přírodu i peněženku. Jejich největší devizou je rychlost, jak je to ale…

Diskuzní fórum