Stavební "buňka" a suché WC

Příspěvek stavebníka

Zdravím všechny svépomocníky do nové stavební sezony 2018 naším prvním článkem.

Jakmile se udělalo koncem března lepší počasí, první naší cestou v roce 2018 bylo usadit suché WC a připravit betonové patky pod plechovou garáž, která bude po dobu stavby sloužit jako bouda na nářadí a zázemí pro stavebníky.

Začnu plechovou garáží. Ani nespočítám, kolik hodin jsem strávil hledáním nějaké boudy na inzertních serverech. Když už se něco objevilo, bylo to třeba 50 kilometrů a to je nutno přepočíst i cesty za manipulaci a odvoz. V záplavu bídy, co by na výběr, jsem usoudil, že si ušetřím nervy, přípravíme 6 patek, vybetonujeme a garáž se do nich následně ukotví, ať neulítne, jako Pavlovi ve videu ( kdo by to řekl, že 300 kila bez ukotvení vítr odnese :-))) )  Garáž se objednala na garáže-levně.cz , vyšla na 11,5 tisíce , s dopravou, montáží, FABkou a ukotvením do betonu.

WC bylo potřeba také vyřešit. Použil jsem střešní latě jako konstrukci, zpevněné ocelovými podpěrami. Na plášť byly použity OSB desky, které jsem měl za 100 korun z práce. Na střechu jsem použil asfaltovou lepenku, která se přichytila hřeby na lepenku. Vzhledem k tomu, že v mezičase sloužilo WC jako stavební bouda, má i svůj zámek. Dokonce pojmula i 12 pytlů cementu, takže se zdá, že něco vydrží :-)

Stavbě zdar!

Fotogalerie

Stavební \
Stavební \
Stavební \
Stavební \
Stavební \
Stavební \
Stavební \
Stavební \
Stavební \
Zemní práce a základové pásy
Předchozí článek autora
22.11.2017 08:00 14304 zhlédnutí
Zemní práce a základové pásy
Ahoj všem, dne 11.10. jsme získali stavební povolení, to je o cca...
Založení rohů ztraceného bednění
Následujicí článek autora
13.05.2018 08:25 10022 zhlédnutí
Založení rohů ztraceného bednění
První letošní akcí na baráčku bylo založení rohů...

Stavební etapa: bouda na nářadí

Název položky Cena
Garáž, FAB a ukotvení do betonu 11 490 Kč
Suché WC komplet 1 100 Kč
Celkem 12 590 Kč