Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Výběr a koupě pozemku

Ahoj Stavebníci, my jsme Liduš a Luboš. V roce 2015 jsme se rozhodli, že je čas začít hledat společné bydlení do budoucna. Prohlídli jsme na internetu spoustu pozemků. Reálně jsme se byli podívat na 3. 

Ten první se nám moc líbil, ale při podrobnějším zkoumání jsme zjistili, že je vesnice v exekuci. Pozemek byl čistý, ale exekuce na obecních pozemcích znemožňovala napojení se na inženýrské sítě.

Ten druhý se nám na první pohled nelíbil, byl sice krásně široký, ale až moc velký. Největší nevýhoda byla, že zde původně asi byla zástavba, která byla nevzhledně odbourána od okolních domů.

Třetí pozemek je v dobré vzdálenosti od práce. Pozemek se nachází na okraji vesničky, výhled je zde do polí a lesů. Jediné, co nás ze začátku dost odrazovalo byl svažitý terén pozemku.

Rozhodnutí, ale padlo a na začátku roku 2016 jsme se shodli na koupi (přes realitní kancelář) 3. pozemku. V říjnu 2016 jsme podepsali smlouvu. Nadšení bylo veliké a plány ještě větší. Malovali jsme si nastěhovaní v roce 2018, tedy v tomto roce. Náš pozemek se, ale nachází v ulici, která nově vzniká. Vytvářely se zde nové inženýrské sítě, což zabralo dost času. Momentálně se čeká už jen na kolaudaci silnice a snad se to rozjede. Vyhlídka na vytouženou ceduli Stavba povolena je červenec/srpen. Plán je bydlet koncem roku 2019. Věříme, že máme ŠANCI.

 

Náklady

Název položky Cena
Realitka 80 000 Kč
Pozemek 1 090 000 Kč
Celkem 1 170 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

1 komentář

Libušáci

Luboš

Věk: 32
Koníčky: elektronika, programování, auta, turistika
Zaměstnání: tesťák

Liduš

Věk: 28
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Jihomoravský
Velikost pozemku: 1 100 m2
Zastavěná plocha domu: 265,36 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 4 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 280 500 Kč

Související články

Výběr pozemku

Výběr pozemku
Jelikož jsme oba dva z dědiny, tak postavit si pro nás vlastní dům byla jasná volba, takže asi před rokem jsme začali shánět náš vysněný pozemek. Oba jsme v tu…

Každým dnem si jdeme za svým snem :-)

Každým dnem si jdeme za svým snem :-)
Zdravím všechny stavebníky, i my jsme si vysnili naše hnízdečko a po dlouhém váhání jsme se rozhodli postavit si domeček v městečku nedaleko Karlových Varů, ve kterém žijeme.

Koupě pozemku

Koupě pozemku
Jelikož bydlíme v bytě 1+1 v nájmu, tak nám bylo jasné, že nám bude byt časem malý. Začli jsme tedy koukat po domech a pozemcích na prodej, byt jsme nechtěli.…

Mohlo by Vás zajímat

Vlastní dům pro mě byla jasná volba

Vlastní dům pro mě byla jasná volba
Jak napovídá název článku, tak nikdy nebylo mým snem být obyvatelem bytu. Vyrostl jsem na vesnici a chci tady i dále žít. Mám tu spoustu přátel, téměř celou rodinu a…

Blower door test

Blower door test
Tak nastal den D a ukáže se, jak je stavba kvalitně provedená, veškeré prostupy jsou utěsněny-elektrikáře jsem poučil a pohlídal, vodaři byli zkušení, tak by neměl být problém. Vzt rovinu…

Diskuzní fórum

    • Opěrná zídka
    • Jde mi spíše o to, jestli ty 3 řady 20 ZB vydrží tlak patky z pergoly. Druhá strana pergoly...
    • Autor nedeto | 24. zář 2018 09:12