Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Koupě pozemku, projekt

Ahoj všem stavebníkům svépomocníkům. Již několik let, defacto od narození syna, uvažujeme se ženou o rodinném domku. Tedy od roku 2014 jsem občas mrkl po nějakém pozemku na různé webové portály realitek, developerů apod. 

Trvalo to dlouho, ale v červnu 2016 jsme objevili ten správný pozemek. Lokalita i cena pro nás byla přijatelná, tak jsme do něj šli. Než jsme jej koupili, zjistili jsme si na úřadě požadavky, jaký typ RD lze v tomto místě stavět. Žádné speciální požadavky zde nebyli, tak jsme pozemek koupili.

Nějakou představu o domě jsme měli z katalogu, ale nebylo to úplně ono. Tak jsem vzal tužku a přes léto si vše pečlivě rozkreslil. Následně jsme oslovili projektanta, aby vše dal do nějaké formy. V září 2016 byli hotové první studie. Vzhledem k tomu, že jsme spěchali na hypotéku, která se měla od cca listopadu zvyšovat, tak bylo potřeba, aby projektant vše zapracoval do půdorysů, řezů apod. Vše se do požadovaného termínu stihlo, hypo nám dali za ještě dobrých podmínek. 

Během dalších pár měsíců jsme ještě dolaďovali některé detaily v půdorysech apod.

Pak přišla dlouhá doba žádostí a různých vyjádření. Hasiči, archeologové atd. každý na to vyjádření má měsíc a třeba hasičům to trvalo ještě déle. Po obdržení všech souhlasů, cca únor 2017, jsem si myslel, že už půjdeme na stavební úřad. V tom mě však zastavil projektant, že je nutné ještě různá vyjádření o existenci sítí ( zapoměl jsem se zmýnit, že s projektantem jsem byl domluvený, že všechny vyjádření atd. zařídí on). Tady jsem se zastavil a ptal se proč toto není vyřešené projektantem již dříve, když jsme k tomu podklady měli. No nic hodil jsem to za hlavu, vyjádření jsme dostali. Tak jsem byl opět natěšený, že se na úřad vydáme. Do toho zase vlezl jiný požadavek o vyjádření poskytovatele vody, který musí mít vyjádření od developera pozemku. Takhle se to vláčelo až do května 2017, kdy se nám podařilo dát dokupy všechyn papíry, vyjádření a šlo se na úřad. Tam jsme vše podali a nezbylo nám než čekat. Dům má zastavěnou plochu přes 150 m2, takže se zde jednalo o stavební povolení s územním rozhodutním. Stavební povolení jsme tedy dostali bez jakýchkoliv problémů v srpnu 2017.

V dalším článku popíšu samotnou stavbu základové desky.

Pokud by kohokoliv cokoliv zajíamalo, napište rád se s Vámi podělím o mé poznatky.

Pěkné dny přeji

Michal

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Michalič

Michal

Věk: 33
Koníčky: stavba RD, rodina
Zaměstnání: obchodní zástupce

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 977 m2
Zastavěná plocha domu: 194 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: neuvedeno

Související články

Výběr pozemku

Výběr pozemku
Jelikož jsme oba dva z dědiny, tak postavit si pro nás vlastní dům byla jasná volba, takže asi před rokem jsme začali shánět náš vysněný pozemek. Oba jsme v tu…

Každým dnem si jdeme za svým snem :-)

Každým dnem si jdeme za svým snem :-)
Zdravím všechny stavebníky, i my jsme si vysnili naše hnízdečko a po dlouhém váhání jsme se rozhodli postavit si domeček v městečku nedaleko Karlových Varů, ve kterém žijeme.

Co to vlastně stavíme

Co to vlastně stavíme
Tímto článkem jsem měl asi začít, ale zařadím ho aspoň dodatečně a osvětlím, co to vlastně budujeme.

Mohlo by Vás zajímat

Nákup stavebnin na internetu – na co si dát pozor

Nákup stavebnin na internetu – na co si dát pozor
Víme, jak je v nynější době náročné vybrat vhodného dodavatele stavebního materiálu. Kde kdo nabízí super, hyper, giga slevy, zaručeně nejnižší ceny a podobné marketingové fígle. Ale co se za…

Topení, podlahy, EZS, VZT

Topení, podlahy, EZS, VZT
Tento blog bychom rádi věnovali Jarkovi neb sme v těchto fázích byli sami velmi nápomocni a přijali jsme tak jeho výzvu na rozšíření prací svépomocí. :o)   TopeníTak o teplo…

Základy a základová deska

Základy a základová deska
Začátkem května roku 2016 se nám konečně podařilo dostat povolení ke stavbě rodiného domu. Do týdne jsme sehnali traktorbagr a začalo se kopat.

Diskuzní fórum

  • dofinancování stavby
  • Tak my jsme na tom podobně a zvolili jsme si tento úvěr...
  • Autor Finančník | 20. zář 2018 20:23
  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05