VIDEO: Co přináší nový katalog Stavebnin DEK

Redakční

Také v tomto roce Stavebniny DEK vydaly katalog stavebních materiálů a ověřených stavebních konstrukcí. Na téměř 700 stranách naleznete informace o nejrůznějších stavebních materiálech, včetně možných variant a cen. Svépomocníci jistě ocení 110 ověřených konstrukčních řešení ve 3D provedení. Nově se navíc pomocí QR kódu můžete podívat přímo na video z konkrétní realizace.

Katalog Stavebnin DEK 2017 tak nejen představuje komplexní přehled dostupného stavebního materiálu, ale také jakousi příručku pro všechny svépomocné stavebníky. Protože se za nedlouho chystáme na izolaci rovné střechy nad garáží a přípravu chodníku kolem domu, vyhledali jsme si v katalogu právě tyto konstrukce.

Využití katalogu v praxi

Ověřenou stavbu rovné střechy s pochozí terasou tvořenou dlažbou jsme nalezli na stranách 166 a 167. Jednotlivé prvky stavby jsou přehledně označeny a na dalších stránkách podrobně rozepsány. Když jsme chtěli zjistit cenu, použili jsme přehledný online kalkulátor DEKSMART.

dek katalog 1 mini

Podobně jsme si našli ověřenou konstrukci zobrazující napojení venkovního chodníku na zateplenou soklovou část domu. Detail konstrukce ukazuje použití nopové fólie a separační geotextilie. Na další straně jsme pak našli informace o podloží betonové dlažby i možnost odvodnění pomocí žlabů. Takovýchto konstrukčních řešení ve 3D provedení je v katalogu 110. Pomocí QR kódu si lze stáhnout video z konkrétní realizace, což je skvělá novinka.

dek katalog 2 mini

Katalog je zdarma nejen online

Katalog Stavebnin DEK 2017 je zdarma k dostání v elektronické podobě ve formátu pdf na stránkách https://www.dek.cz/technicka-podpora/katalog, nebo si jej můžete vyzvednout na kterékoli pobočce Stavebnin DEK. Třetí možností, jak katalog získat, je na workshopu Svépomocí.cz, které pravidelně pořádáme. Seznam worshopů pořádaných v tomto roce naleznete zde.

VIDEO: Výměna starých dveří za nové bezpečnostní dveře
Předchozí článek autora
29.05.2017 11:00 10906 zhlédnutí
VIDEO: Výměna starých dveří za nové bezpečnostní dveře
Nejsou dveře jako dveře. Ty bezpečnostní vás ochrání před zloději a...
VIDEO: 4. přednáška FOR ARCH 2016: Výběr a stavba komínu
Následujicí článek autora
09.06.2017 13:00 7301 zhlédnutí
VIDEO: 4. přednáška FOR ARCH 2016: Výběr a stavba komínu
Do vzorového pasivního domu jsem zvolil komín značky Schiedel Absolut,...