Než jsme koupili "dům"

Příspěvek stavebníka

Každý, kdo se rozhodl koupit nemovitost v relativně perspektivní lokalitě ví, že to není brnkačka. Zhruba před dvěma lety jsme se s přítlem rozhodli, že bychom chtěli vlastní dům. Začali jsme hledat po místních i celorepublikových realitkách.

Sem tam se něco objevilo a tak jsme neváhali a šli se podívat. Ale většinou to dopadlo tak, že dům byl ke kompletní rekonstrukci a ani se nám nelíbil půdorys domu a cena ---- 2.200.000,- až 3.000.000,-. Takže jsme usoudili, že budeme asi velcí klikaři pokud se nám povede sehnat něco dle našich představ. A to naše představy nebyly tak velké (no možná z počátku ano, ale již po několika prohlídkách jsme dost ubrali :)), stačil nám starší domek, s menší zahradou, dílnou a za relativně pěkné peníze. 

Po nějaké době jsme přišli na to, že většina nemovitostí se prodá ještě dřív než jsou na internetu. Tak jsme se zařadili do "pořadníku" snad u všech realitek. Ze začátku nám chodili nabídky emailem, sms nebo telefonicky. Ale když už se nám po několikáté nic nelíbilo - byli jsme vyřazeni.

Pak už jsme byli tak zoufalí, že jsme chtěli začít stavět novostavbu - to jsme si hned rozmysleli, protože pozemky se pohybují cca 800 Kč - 1000 Kč za m2. To by znamenalo třeba 1mil za pozemek a to bohužel nebylo v našich možnostech. 

Ještě dodám, že jsme mladý pár plný energie a jsme z Jaroměře, což jsou Východní čechy.

To je on!
Následujicí článek autora
09.12.2016 07:00 26992 zhlédnutí
Velmi rychlé rozhodnutí - koupě
Jedno ráno (čtvrtek 3.11.2016) jsem se podívala na internetové...

Stavební etapa: rozhodnutí stavět rozhodnutí rekonstruovat