Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Rozhodnutí stavět + koupě pozemku

Zdravím, tento portál sleduji více než rok a musím pochválit Pavla Tesárka za skvělou práci a inspiraci, díky které jsem se rozhodl postavit dům svépomocí.

Jsem kluk z města a nikdy jsem v rodinném domě nebydlel. Dlouhou dobu jsem si říkal, že bydlet v domě není taková výhra. Ne každý si to připouští, ale s domem je spousta operativní práce od odklízení sněhu, sekání trávy, plot, zahrádka, fasáda apod.. To u bytu nehrozí na všechno je tu společenství a člověk řeší jen interiér. Navíc provoz domácnosti v bytu byl několikanásobně levnější, než v RD. (dnes už to tolik neplatí :-).

 

U RD jsem si říkal, že to je horší se sousedama. Protože v paneláku vás ani nikdo v 6 ráno každý víkend nebude budit se sekačkou, nebo uřvanou drůbeží / psama.

 

To jsem, ale nevědel že jsem měl štestí na sousedy. Za celý život jsem prostřídal asi 6 bytů a jen v jednom případě (v tom prvním) bylo vše OK.

 

Jedna rada nad zlato. Nikdy, ale opravdu nikdy se nestěhujte do jakéholiv patra, které není pod střechou. Je to peklo a hlavně v době kdy je cool mít plovoučky. Tendle problém mě štval nejvíc, nikdo si nekoupí kročejovou izolaci, nebo když už jo tak nejlevněší mirelon kterej tam je jen jako placebo. A pak celej den poslouchat stádo slonů je k nevydržení. Obzvlášť když po náročné práci chcete mít chvilku klidu a ticho. Efekt je umocněný, pokud maj sousedi malý dvojčata co běhaj po patách celý den.

 

Další super moderní vychytávka, pořidme si všichni na dveře kování "s koulí" a budem třískat dveřma tak, až budou padat omítky. (výborný budíček, když soused v 7 odcházel do práce).

 

Vyjící psi, klasika. Naštestí "disco teenagery" jsem neměl za sousedy, (kámoš jo a je to taky peklo).

 

Řekl jsem si a dost. Kašlu na to, jdu do baráku. Většinu problému s interiérem si pořeším sám (odhlučnění podlah, dovírání dveří..) Dneska už jsou okna tak kvalitní, že i kdyby měl soused místo sekačky stíhačku, tak ji neuslyšíte. (Díky rekuperaci nebude důvod okna otevírat na noc).

 

Fakt dneska ty nejlepší okna jsou špička, byl jsem na návštěvě u tety, která měla služební byt nad vlakovým nádražím (s oknama na koleje) na koridoru Wien-Praha-Budapešť-Bratislava. Denně tak 200 vlaků vč. nákladních v noci a já jsem se v pohodě vyspal.

 

Byl květen a řekl jsem si jdu do toho! Zařizování hypotéky byla vyčerpávající zkušenost, kterou doufám, v nejbližších letech nebudu nikdy znova muset zažít.

 

Pár měsíců stresu, papírování, 3 odkladech rezervační smlouvy kdy hrozilo že propadne 50k a voila! Máme pozemek.

Aktuálně se řeší projekt. Bližší info v dalším článku. Tak snad v Q2/2015 začne výstavba..

 

Náklady

Název položky Cena
Radonový posudek 3 000 Kč
Odhadce na hypo 5 500 Kč
Poplatky hypo+stavbko 11 500 Kč
Katastr 1 570 Kč
Pozemek
Celkem 21 570 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

cbk3

Dominik

Věk: 29
Koníčky: Stavba domu, IT, Finance
Zaměstnání: IT
Celkem prostavěno: 21 570 Kč

Mohlo by Vás zajímat

VIDEO: Porovnání katalogového projektu s mým individuálním projektem

VIDEO: Porovnání katalogového projektu s mým individuálním projektem
Při stavbě svého prvního domu jsem se rozhodl využít služeb individuálního projektanta. Poslal jsem mu fotografii domu, kolem kterého jsem pravidelně jezdil, a který se mi líbil.

Příprava na stavbu

Příprava na stavbu
Jelikož papírování před stavebním povolením je na dlouho a my se na stavbu už těšíme, pustili jsme se do přípravy zázemí.

Pokud chcete ušetřit při stavbě a rekonstrukci, zamiřte na veletrh Voda-klima-vytápění

Pokud chcete ušetřit při stavbě a rekonstrukci, zamiřte na veletrh Voda-klima-vytápění
Odborný veletrh zaměřený na technická zařízení budov Voda-klima-vytápění proběhne od 19. do 22. listopadu na výstavišti PVA Expo Letňany v Praze. Souběžně s ním se na výstavišti uskuteční veletrh Autoalternativa…

Zdění hrubé stavby - Heluz Family 50 na pěnu

Zdění hrubé stavby - Heluz Family 50 na pěnu
Jak jistě mnozí víte, letošní zima byla tak mírná, že jsme v klidu mohli začít se zděním hrubé stavby i v prosinci :) Nicméně tentokrát jsme se rozhodli, že už…

Dům, který jsme koupili a fotografie projektu na jeho úpravu

Dům, který jsme koupili a fotografie projektu na jeho úpravu
Koupili jsme starší dům, který budeme nyní přestavovat. Na plány se můžete podívat ve fotogalerii. 

Stavba plotu

Stavba plotu
Rozhodli jsme se postavit plot a protože jsme to chtěli jako oddělující stěnu, volba padla na betonové prefabrikáty s probarvením pískovce, aby to bylo trochu přirozenější.

Diskuzní fórum

  • dofinancování stavby
  • Tak my jsme na tom podobně a zvolili jsme si tento úvěr...
  • Autor Finančník | 20. zář 2018 20:23
  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05