Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Vrt

Dobrý den, vrt byla první věc, co jsem na pozemku udělal a šlo to velice dobře. Na internetu jsme vybrali firmu z Polné a po telefonátu jsme se dohodli na termínu za měsíc.

Prvně nás přijel navštívit jejich šéf a dohodli jsme, co a kde a jak. Já už jsem pár vrtů viděl a není na tom nic složitého, je důležité, aby vrtání prováděl profík a ne jen tak někdo s vrtačkou.

 

Mistr nám udělal povolení a projekt a cena za 28 metrů vrtu byla předem dohodnutá na 24 000 kč a garance vody. Průměr vrtací korunky je kolem 150 mm a vložka je 125 mm.

 

Prvních pár metrů šlo lehoučce, je tam zvětralá hornina a po odvrtání do kamene nasadil korunku 180 mm a znovu se zavrtal do té hloubky než narazil na tvrdý kámen.

 

Vsadil tam pažicí modrou trubku průměru 160 a nasadil zase malou korunku a šlo se konečně vrtat do tvrdého modrého kamene.  Nejprve šlo z vrtu jen něco málo prosívky a pak začala vlhnout. Až ke konci vrtání z vrtu jen vytékala voda jako ve filmech, když narazí na ropu (škoda, jen voda, řekl maník, co to vrtal) a nechal tam několik minut vrtačku odpočinout a znovu vyfoukl vzduchem vodu ven a to se opakovalo několikrát.

 

Samotné vrtání trvalo tak 4 hodinky a pak nasadili do vrtu pažicí trubku 125 mm a uklidili vrtačku na PV3S a zapojili velký stařičký kompresor, co má motor za tatry a jeli domu.

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

1 komentář

 • Odkaz Komentáře Petr sobota, 21 únor 2015 21:11 napsal(a) Petr

  Ahoj
  poslal by jsi mi prosím kontakt na firmu z Polné?
  jaká s nima byla domluva ?
  jak jste byli spokojeni?
  děkuji za odpověd

Pavel a Miluš

Pavel

Věk: 36
Koníčky: práce všeho druhu
Zaměstnání: vedoucí provozu

Miluš

Věk: 35
Zaměstnání: MD

Detaily domu

Kraj: Vysočina
Velikost pozemku: c ca6 500 m2
Zastavěná plocha domu: 149 m2
Podlahová plocha domu: 215 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 3 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 278 855

Související články

Studna

Studna
Ode dneška už máme na pozemku vlastní vodu!!

Ach ty přípojky ...

Ach ty přípojky ...
Tak, jak už to u svépomocníků na zdejším portále bývá zvykem, i my jsme zatoužili po vlastním bydlení. Zhruba před osmi lety jsme se sice upsali k úvěru na panelovou…

Elektřina a voda

Elektřina a voda
Dřív než projekt domu jsme začali řešit elektrickou přípojku a vodu. 

Diskuzní fórum