Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Studna (Vrt)

Dalším krokem byla vlastní studna nebo tedy vlastně vrt. Při dnešních cenách vody jme se rozhodli si pořídit vlastní zdroj vody. U pozemku stejně nebyla přípojka a nechat si přivést přípojku je docela velký ranec peněz.

Při výběru studnáře jsme dali na doporučení kamaráda, který si nechal taky vrtat vlastní studnu. Po domluvě studnář asi za týden dojel, prošel se po pozemku, zeptal se, kde bude stát dům, a v kterých místech by jsme studnu chtěli.

 

Nakonec se nejlepší místo pro vrt jevilo kousek od domu cca 2 m od rohu domu. Jeho zkušenosti jsou velké a byl schopný mi říct, že pramen je ve 31 metrech, používal na to jen měděné dráty ohnuté do tvaru L.

 

Začali vrtat cca v 10 hod, vše šlo jako po másle, cca ve 14 hod byl vrt hluboko 28 m a vody bylo dost, tak vrt vyčistili a dali si oběd, došli zpět a voda byla fuč, nebyla tam ani kapka prostě sucho :-)

 

Zdálo se to divné, ale studnáře to nezaskočilo, řekli, že ještě tak cca 3-5 m a vše bude ok.

 

Tak vrtali dál a v hloubce 33 m vytrysklo, bylo to správné ložisko vody, které jsme hledali. Vyvrtal ještě jeden metr a začal čistit vrt. Při dosažení hlouby 33m voda vystříkla dobrých 10 metrů vysoko - byl to úžasný pohled a ten pocit, že máme vlastní zdroj vody, no prostě super.

 

Při čištění studny stříkala voda všude, a že jí tam bylo, a pořád dotékala, studnář ji cca půl hodiny čistil, ale vodu nemohl vyčerpat. Jeho slova byla, že je tam obrovský přítok, takže vody asi pro 4 rodinné domy najednou na každodenní používání a vody bude pořád dost.

 

Nakonec vložili pažení, naložili vrtnou soustavu, já jim zaplatil, rozloučili jsme se a bylo na čase řešit povolení na vrt a projektovou dokumentaci k ní .

 

Já vím trošku převrácený postup :-)  ale vše je ok  

 

Náklady

Název položky Cena
Vrt a pažení 29 000 Kč
Projekt na vrt 6 000 Kč
Celkem 35 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

5 komentáře

 • Odkaz Komentáře Anička úterý, 14 březen 2017 20:21 napsal(a) Anička

  Dobrý den,
  nemáte prosím nějaký kontakt na toho pana Sobotku? Děkuju.

 • Odkaz Komentáře Jirka pátek, 20 září 2013 18:50 napsal(a) Jirka

  Jo jo vodu máme nádherně průzračnou k dokonalé čistotě sem musel vyčerpat postupně cca 20 m3 vody během cca 14 dní

 • Odkaz Komentáře Pavel Linhart pátek, 20 září 2013 08:23 napsal(a) Pavel Linhart

  Dobrý den, zajímalo by mě jestli voda ze studny je čistá, myslím jakoby průzračná, protože mě stále z vrtu teče kalná voda?

 • Odkaz Komentáře Jirka pátek, 22 březen 2013 12:41 napsal(a) Jirka

  vrtaná je 150 mm tlustou korunkou. průměr pažení 125 mm . cca 9 m od vrchní hrany vrtu je 200 mm v tom je cca 6 m od hrany vrtu 150 mm a nakonec nasunuté pažení do hloubky 34m v průměru 125 mm. žádné obsypání nemám budu dělat šachtu kterou odizoluji a zakopu dost hluboko udělám drenáž a další opatření proti proniknutí povrchové vody. Studnu nám vrtal pan Sobotka z jižní Moravy.

 • Odkaz Komentáře Mao středa, 13 březen 2013 10:36 napsal(a) Mao

  Zdravím...můžu se zeptat jak máte dělanou vrtanou studnu. tzn. jakým průměrem se vrtalo a jakým průměrem máte paženo? zda i obsypání a nějakou cementovo-bentonitovou či jílovou zátku a odpažení horní nesoudržné vrstvy nějakým větším průměrem? kdo vám studnu vrtal? díky za info

Monička a Jirka

Monička

Koníčky: zvířátka, vaření, vše kolem domku
Zaměstnání: Veterinární technik

Jirka

Koníčky: stavba domu
Zaměstnání: Zednické práce

Detaily domu

Kraj: Jihomoravský
Velikost pozemku: 1 405 m2
Zastavěná plocha domu: 147,51 m2
Podlahová plocha domu: 242,7 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 2 350 000 Kč
Celkem prostavěno: 385 000 Kč

Související články

Studna

Studna
Ode dneška už máme na pozemku vlastní vodu!!

Ach ty přípojky ...

Ach ty přípojky ...
Tak, jak už to u svépomocníků na zdejším portále bývá zvykem, i my jsme zatoužili po vlastním bydlení. Zhruba před osmi lety jsme se sice upsali k úvěru na panelovou…

Elektřina a voda

Elektřina a voda
Dřív než projekt domu jsme začali řešit elektrickou přípojku a vodu. 

Mohlo by Vás zajímat

Bydlení pod střechou

Bydlení pod střechou
Oblíbené bydlení v podkroví znamená úsporu investic při výstavbě, maximální využití prostoru i zajímavé architektonické možnosti. Podle typu střešní konstrukce a s tím souvisejícího potřebného zateplení, se nabízí buď varianta s přiznanými…

Stavební bouda

Stavební bouda
Jedním z důležitých prvků na parcele je stavební bouda. Ta by měla být co největší s ohledem na to, že v průběhu stavby se v ní bude hromadit různé nářadí…

Diskuzní fórum