Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Nekonečné zásoby zálivkové vody nastřádá domácí čistička STMH

Kdo by si nepřál užívat si pohody na zahrádce u svého rodinného domku. Na jaře se zaradujeme z rozkvetlých korun stromů, přivoníme ke květinovým záhonů, v létě a na podzim sklidíme vlastnoručně vypěstovanou úrodu. Horší je, když během roku nezaprší a nezaprší. Také letos čekáme nadměrná vedra a sucha, která rostlinám na zahrádce neprospějí. Firma Hellstein řešení na problém se suchem na venkově zná. Je jím domácí čistička odpadních vod STMH, která vodě navrací život.

Srážky v našich klimatických podmínkách běžně pokryjí zhruba třetinu množství vody potřebného pro pravidelnou zálivku, zbytek je potřeba načerpat ze zásob nebo z vodovodu. V minulých letech už několikrát hrozila vyschnutí povrchových nebo podzemních zdrojů pitné vody, a proto města i malé obce přistoupily ke krajnímu řešení a zakázaly zalévat vodou z vodovodu. O napuštění bazénů si člověk také mohl leda nechat zdát.

Zdroj vody za každého počasí

Obzvlášť na malých městech může nastat s nedostatkem vody opravdu velký problém a lidé pak musí razantně spotřebu omezit. Vytvoření zásob dešťovky je určitě skvělý nápad, který je velmi intenzivně podporován dotacemi na pořízení čerpadla. Během podprůměrně srážkových dní je naneštěstí čerpadlo k ničemu. Dostatek zásob vody na zálivku si přesto každý může vytvořit sám. Domácí čistička STHM dokáže přečistit odpadní vodu natolik efektivně, že ji lze použít bez problémů na zalévání a dodat zahrádce potřebnou vláhu.

„Tříčlenná rodina denně vyprodukuje až 600 litrů odpadních vod, se kterými si zařízení STMH hravě poradí. Průměrně veliká zahrada u rodinného domu spolkne až 100 litrů vody za den, samotný trávník snad ještě více. Čistička však vytvoří dostatečné zásoby zálivkové vody bez ohledu na počasí,“ vysvětluje výhody Rostislav Hellstein ml. z dodavatelské firmy.

100 0026 IMG

Obr.: Předčištěná odpadní voda jako zdroj zálevky

Jediná čistička s třístupňovým čištěním

Systém STMH pracuje na základě třístupňového čištění jako jediné na českém trhu. Čistička se skládá z jímky a dvou polokoulí a v každém dílu probíhá jiný typ čištění. Odpadní voda se nejdříve nashromáždí v jímce, kde se usadí všechny nerozložitelné látky, rozředí a postupně vypaří běžné čistící prostředky. V další části následuje čištění pomocí aerobních mikroorganismů stejně jako v jednostupňových systémech. Nakonec voda protéká pevným kotoučem, kde ji přečistí speciální bakterie.

Voda z čističky splňuje přísná kritéria, díky čemuž ji po získání potřebných povolení můžeme vypustit do veřejné kanalizace, která není napojená na obecní čističku, nebo do přilehlých potoků, rybníků a jiných povrchových vod. Můžeme ji také nechat zasáknout do půdních vrstev, aby stekla do podzemních vod.

IMG 20151107 153419

Obr.: Realizace moderní čistírny odpadních vod STMH a akumulace přečištěné vody

STMH ušetří několikrát naráz

Majitelé čističky mohou oceňovat mnohem více výhod. Zařízení pracuje stabilně zcela bez hluku a zápachu a je navržené tak, aby pracovalo co nejúčinněji i bez neustálého dodávání „krmiva“. Protože čističku je nutné vyvážet pouze jednou za tři až deset let podle zátěže, ušetří majitel až několik desítek tisíc korun ročně, pokud počítáme s náklady v řádech několika tisíc korun za vývoz. Za běžného provozu tříčlenné rodiny není třeba ani pravidelně doplňovat enzymy a mikroorganismy. S čističkou od Hellstein budete mít jednoduše o starost méně.

„Po předchozí domluvě může každého zájemce přímo doma navštívit náš zkušený zástupce. Vyslechne si, jaké nároky má domácnost na provoz a zodpoví všechny dotazy. Na základě osobního rozhovoru připraví řešení na míru a sestaví komplexní cenovou nabídku. Cena pak odráží nejen pořízení samotné čističky, ale také projektovou dokumentaci potřebnou pro okamžité schválení vodohospodářským úřadem, přípravu jednotlivých povolení, dopravu, výkopové práce, montáž, zprovoznění a zaškolení majitelů přímo na místě,“ doplňuje Rostislav Hellstein ml.

IMG 0993

Obr.: Skladové centrum společnosti Hellstein

Vypadá to, že majitelé čističky odpadních vod STMH nouzi o užitkovou vodu mít nebudou. Když přeci jen po zalití zahrádky nějaká zbyde, lze přečištěnou vodu využít na napuštění umělých okrasných nádrží. Není už načase, abyste si postavili relaxační zónu z okrasným rybníčkem i na vaší zahradě?

Komerční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Související články

Nábytek, interiery, přípojka vody

Nábytek, interiery, přípojka vody
Už je to delší doba, co jsem sem dával nějaký příspěvek, od té doby jsme si pořádně mákli a pokročili o velký kus dopředu. Chtěl bych se o to s…

Prostupy v základové spáře

Prostupy v základové spáře
Do základové spáry jsem uložil prostupy pro průchod kanalizace vody a také elektřiny. Způsobů a materiálů, jak vytvořit prostup jsem viděl spousty. Někdo dělá dřevěné, někdo polystyrenové, dokonce jsem viděl…

Část II. – s tím kanálem to nebude jen tak

Část II. – s tím kanálem to nebude jen tak
5/2017 (shrnutí vyřizování kanalizace), návštěva dotčeného úřadu ohledně kanalizace, jelikož je – kde se napojit – nemusíme budovat hlavní kanalizační řád. Čili jen vytvořit 70 m dlouhou přípojku.

Diskuzní fórum

  • ZASTAVĚNÁ PLOCHA definice
  • Dobrý den, předpokládám, že Váš RD bude mít stěny - obvodové svislé konstrukce, takže...
  • Autor Petr | 19. zář 2018 12:05
  • Dešťová jímka
  • Máme dost malý pozemek a klasická velká jímka se nám tam nevešla. Podařil ose nám najít...
  • Autor StaLak | 18. zář 2018 13:54
  • Využití dešťové vody
  • My museli hledat nádrž na dešťovou vodu pro nestabilní podloží. Našli jsme vlastně jen...
  • Autor Nikolka | 18. zář 2018 10:54