Nekonečné zásoby zálivkové vody nastřádá domácí čistička STMH

10.09.2018 07:10 3384 zhlédnutí
Komerční

Kdo by si nepřál užívat si pohody na zahrádce u svého rodinného domku. Na jaře se zaradujeme z rozkvetlých korun stromů, přivoníme ke květinovým záhonů, v létě a na podzim sklidíme vlastnoručně vypěstovanou úrodu. Horší je, když během roku nezaprší a nezaprší. Také letos čekáme nadměrná vedra a sucha, která rostlinám na zahrádce neprospějí. Firma Hellstein řešení na problém se suchem na venkově zná. Je jím domácí čistička odpadních vod STMH, která vodě navrací život.

Srážky v našich klimatických podmínkách běžně pokryjí zhruba třetinu množství vody potřebného pro pravidelnou zálivku, zbytek je potřeba načerpat ze zásob nebo z vodovodu. V minulých letech už několikrát hrozila vyschnutí povrchových nebo podzemních zdrojů pitné vody, a proto města i malé obce přistoupily ke krajnímu řešení a zakázaly zalévat vodou z vodovodu. O napuštění bazénů si člověk také mohl leda nechat zdát.

Zdroj vody za každého počasí

Obzvlášť na malých městech může nastat s nedostatkem vody opravdu velký problém a lidé pak musí razantně spotřebu omezit. Vytvoření zásob dešťovky je určitě skvělý nápad, který je velmi intenzivně podporován dotacemi na pořízení čerpadla. Během podprůměrně srážkových dní je naneštěstí čerpadlo k ničemu. Dostatek zásob vody na zálivku si přesto každý může vytvořit sám. Domácí čistička STHM dokáže přečistit odpadní vodu natolik efektivně, že ji lze použít bez problémů na zalévání a dodat zahrádce potřebnou vláhu.

„Tříčlenná rodina denně vyprodukuje až 600 litrů odpadních vod, se kterými si zařízení STMH hravě poradí. Průměrně veliká zahrada u rodinného domu spolkne až 100 litrů vody za den, samotný trávník snad ještě více. Čistička však vytvoří dostatečné zásoby zálivkové vody bez ohledu na počasí,“ vysvětluje výhody Rostislav Hellstein ml. z dodavatelské firmy.

100 0026 IMG

Obr.: Předčištěná odpadní voda jako zdroj zálevky

Jediná čistička s třístupňovým čištěním

Systém STMH pracuje na základě třístupňového čištění jako jediné na českém trhu. Čistička se skládá z jímky a dvou polokoulí a v každém dílu probíhá jiný typ čištění. Odpadní voda se nejdříve nashromáždí v jímce, kde se usadí všechny nerozložitelné látky, rozředí a postupně vypaří běžné čistící prostředky. V další části následuje čištění pomocí aerobních mikroorganismů stejně jako v jednostupňových systémech. Nakonec voda protéká pevným kotoučem, kde ji přečistí speciální bakterie.

Voda z čističky splňuje přísná kritéria, díky čemuž ji po získání potřebných povolení můžeme vypustit do veřejné kanalizace, která není napojená na obecní čističku, nebo do přilehlých potoků, rybníků a jiných povrchových vod. Můžeme ji také nechat zasáknout do půdních vrstev, aby stekla do podzemních vod.

IMG 20151107 153419

Obr.: Realizace moderní čistírny odpadních vod STMH a akumulace přečištěné vody

STMH ušetří několikrát naráz

Majitelé čističky mohou oceňovat mnohem více výhod. Zařízení pracuje stabilně zcela bez hluku a zápachu a je navržené tak, aby pracovalo co nejúčinněji i bez neustálého dodávání „krmiva“. Protože čističku je nutné vyvážet pouze jednou za tři až deset let podle zátěže, ušetří majitel až několik desítek tisíc korun ročně, pokud počítáme s náklady v řádech několika tisíc korun za vývoz. Za běžného provozu tříčlenné rodiny není třeba ani pravidelně doplňovat enzymy a mikroorganismy. S čističkou od Hellstein budete mít jednoduše o starost méně.

„Po předchozí domluvě může každého zájemce přímo doma navštívit náš zkušený zástupce. Vyslechne si, jaké nároky má domácnost na provoz a zodpoví všechny dotazy. Na základě osobního rozhovoru připraví řešení na míru a sestaví komplexní cenovou nabídku. Cena pak odráží nejen pořízení samotné čističky, ale také projektovou dokumentaci potřebnou pro okamžité schválení vodohospodářským úřadem, přípravu jednotlivých povolení, dopravu, výkopové práce, montáž, zprovoznění a zaškolení majitelů přímo na místě,“ doplňuje Rostislav Hellstein ml.

IMG 0993

Obr.: Skladové centrum společnosti Hellstein

Vypadá to, že majitelé čističky odpadních vod STMH nouzi o užitkovou vodu mít nebudou. Když přeci jen po zalití zahrádky nějaká zbyde, lze přečištěnou vodu využít na napuštění umělých okrasných nádrží. Není už načase, abyste si postavili relaxační zónu z okrasným rybníčkem i na vaší zahradě?

Nové články na Svépomocí.cz

Redakční
Jak pěstovat
Jak se chytře zbavit plevelů
Příspěvek stavebníka
Jak pěstovat
Jiná varianta trávníku? Travní koberce!
Příspěvek stavebníka
Jak pěstovat
Trávník s plevelem? Pomátla ses?

Související články