VIDEO: Strop papundeklowy

Příspěvek stavebníka

Po úspěšném dokončení zdiva v přízemí a neúspěšném vyjednávání s bankou jsme pokročili ke tvorbě stropu. Bratr, který souběžně staví s námi, mne navedl na stropní sytém Rectolight (dřevotřískové vložky + betonové trámce). Původně měl být strop Velox, ale vzhledem k tomu, že tento polský strop vyšel cca o 50 tis. levněji, jsme přehodnotili původní záměr a nechali jsme pouze zateplený věnec Velox.

Do týdne jsem měl na mailu hotovou cenovou nabídku včetně kladečského plánu, dodatečné změny byly zapracovány cca do tří dnů. Další nezanedbatelnou výhodou bylo, že strop byl skladem, takže do tří dnů od objednávky nám ho dovezli. Den před dodávkou volala paní z Rectoru, že bohužel jim nedojely požadované nosníky, ale že nám může poslat delší a ty se na místě zkrátí. Jako kompenzaci jsme dostali dopravu a skládní rukou zdarma. Super přístup. Celý náš strop (180m2) se vešel na jednu Liazku, veškeré stropní vložky byly na dvou paletách. Pan řidič byl borec a více jak polovinu trámců nám naskládal na zdivo, takže nám tím ušetřil hodně práce. Nejdelší trámce (5,5m) měly kolem 80 kg, takže ani práce s nimi nebyla tak hrozná. Jednu celou sobotu nám trvalo ve 3 lidech, než jsme trámce uložily na svá místa, tři odpoledne trvalo podepření trámců. Další sobotu jsme naskládali vložky a roznosili kari sítě. Jelikož jsou vložky lehké, tak mi je moje drahá podávala ze spodu a já je kladl na svá místa. Poté se už jen vázalo a vázalo. Tradičně nám nevyšly kari sítě, takže jsem ještě jel pro 4 do stavebnin. Nevím, jestli to byl účel, ale vložky byly spočítány tak přesně, že nám na konci zbyla 1 (!). Celkově hodnotím strop Rectolight hodně pozitivně, jen čela by mohli vyrábět ze stejné dřevotřísky, jako vložky. Po dvou lehčích deštích došlo k degradaci materiálu a bylo nutné je přilepit montážní pěnou.

Po obvodu jsme použili zateplený věnec Velox a to byla paráda. Za dvě hodiny bylo bednění věnce hotové a tempo nebylo nijak vražedné. Na zateplenou desku se nacvkakla spona a ta se usadila na obvodové zdivo, takže rychlovka.

Než jsme strop zalili betonem, tak se u nás vystřídala snad polovina vesnice. Všichni se došli podívat, co to je za zvláštní systém. Nejblíže bych ho charakterizoval jako obrovskou proložku na vajíčka. Na zabetonování jsme si pozvali kamaráda, co má stavební firmu, protože jsem si netroufl se s tím patlat sám. V 8 dojeli 3 borci, měli vybrační lať, laserový výškoměr a jedny hrábě. V těsném závěsu za nimi naše oblíbené čerpadlo na beton a mix. Jediné prostoje co byly, tak když se čekalo, než se otočí s mixem na betonárnu a zpět. Ve 12 hodin jsem měl už i uklizené. Po odbednění otvorů musím říct, že vibrační lať je naprosto skvělá věc.

Fotogalerie

Strop papundeklowy
Strop papundeklowy
Strop papundeklowy
Strop papundeklowy
Strop papundeklowy
Strop papundeklowy
Strop papundeklowy
Strop papundeklowy
Strop papundeklowy
Strop papundeklowy
Strop papundeklowy
Strop papundeklowy
V plném proudu
Předchozí článek autora
30.06.2018 13:03 5358 zhlédnutí
VIDEO: Skládáme dům
Neuběhlo ani 14 dnů od zalití desky a už jsme byli domluvení s panem Dufkem...
VIDEO: Podkroví z betonu
Následujicí článek autora
19.09.2018 14:52 3561 zhlédnutí
VIDEO: Podkroví z betonu
Celou dobu, co jsme stavěli přízemí, jsem přemýšlel, jak budeme...

Stavební etapa: příprava a betonování stropu videa

Název položky Cena
Stropní systém Rectolight 104 000 Kč
Věnec Velox 20 000 Kč
Betonářská ocel 21 000 Kč
Beton C 20/25 19m3 35 000 Kč
Čerpání betonu 4 500 Kč
Práce zedníků 7 500 Kč
Celkem 192 000 Kč

2 komentáře

Magda a Martin
napsal(a) Magda a Martin/29. led 2019 13:22

Taky je to jedna z možností, ale to se pak dávají dvojitě, více o tom má výrobce na stránkách.

Odkaz Komentáře
pavel
napsal(a) pavel/02. pro 2018 22:55

měl jsem zato, že tyhle nosníky není třeba podstojkovat

Odkaz Komentáře