Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Zdivo

Základová deska hotová a připravená na zdění, stavět budeme z porothermu, zvolili jsme profi 30 a zateplení. Cenová nabídka od firmy za vyzdění broušených cihel a po zkušenostech od jiných stavebníků jsem jsi opět řekl "To je výzva". Tak jdeme na to svépomocí.

Založení první řady jsme provedli pomocí zakládací sady, trochu jsme se s tím mazlili, ale výsledkem byla spokojenost. Na lepidlo jsem používal nanášecí válec, což nemělo chybu a práce s ním byla radost. Jelikož jsme řešili, jak s lešením, tak se opět našel ochotný a velice hodný kamarád (Boris), který nám zapůjčil ještěrku, starší ale o to kvalitnější a odolnější stroj, se kterým jsme provedli veškeré práce ve výškách a to včetně uložení překladů a samotného betonování věnce. Takže opět rodina, jedna kvalitní obsluha stroje, práce se povedla a můžeme plánovat střechu....

 

Náklady

Název položky Cena
Zdivo, překlady, věněc 125 500 Kč
Celkem 125 500 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

5 komentáře

 • Odkaz Komentáře Jirka a Lucka čtvrtek, 15 únor 2018 17:39 napsal(a) Jirka a Lucka

  Porotherm 30 profi na tenkovrstvou maltu, jedná se o nosné obvodové zdivo, včetně překladů. Veškeré práce svépomocí, samotné zdění trvalo asi měsíc, ale pouze o víkendech(odpověď na první otázku). Jinak zdění proběhlo v roce 2017 a cihly jsem měl už zamluvené a zaplacené za ceny 2016.

 • Odkaz Komentáře Honza čtvrtek, 15 únor 2018 16:06 napsal(a) Honza

  Mohu se zeptat? Máte zastavěnou plochu 205 m2 a cenu za zdivo 125000 ? Mohu poprosit o nějaké podrobnosti? Z jakých cihel atd, se mě to zdá nějak málo?
  Děkuji

 • Odkaz Komentáře Jirka a Lucka čtvrtek, 15 únor 2018 15:13 napsal(a) Jirka a Lucka

  Dobrý den izolaci byla široka 50cm(10 cm přesah vnitřní, 30cm cihla a 10cm přes desku). Celé balení izolace jsme řízli na šířce na dvě poloviny, vnitřní část jsme zakryli starším linem(ochrana proti mechanickému poškození).

 • Odkaz Komentáře Nenapapanec úterý, 13 únor 2018 20:25 napsal(a) Nenapapanec

  Dobrý den roste vám to krásně :) hned jak se uděla počasí jdeme na ipu a začneme taky zdít jen se zeptám jakou šířku jste volil na zaklad té ipy kolik přes kraj děkuji :)

 • Odkaz Komentáře Zdeněk úterý, 06 únor 2018 14:10 napsal(a) Zdeněk

  Moc hezká práce. Za kolik hodin se vám to podařilo vyzdít?

Jirka a Lucka

Jirka

Věk: 39

Lucka

Věk: 39
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 1 900 m2
Zastavěná plocha domu: 205 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: neuvedeno
Celkem prostavěno: 695 500 Kč

Související články

Hrubá stavba

Hrubá stavba
Zdravím všechny stavebníky. Po skoro dvou měsících opět nějaké info. Beton dostatečně vyzrál, takže jsem přichystal desku na stavbu domečku. Stačily k tomu pouze 3 role lepenky, použil jsem tu lepší…

Věnec

Věnec
Původně jsme měli domluvené provedení věnce stavební firmou za cca 60 tis. Kč, ale ti nakonec řekli, že na to nemají čas (oblíbená výmluva při stavění, jak už jsme zjistili),…

Založení zdiva a zdění

Založení zdiva a zdění
Tak po položení izolace jsme domluvili založení od Porothermu, čehož vůbec nelitujeme. Dne 16.5. jsme začli. Vše jsme měli nachystáno a vše šlo krásně od ruky.

Diskuzní fórum